Derby: Zagłębie-Górnik – RAZEM RAŹNIEJ !

  • Napisany przez:

20 czerwca dwa wałbrzyskie kluby podjęły piłkarską walkę na stadionie przy ul. Ratuszowej. Długo oczekiwane derby zakończyły się wygraną Górnika Wałbrzych (11:1). Trzeba zaznaczyć, że oba kluby są w A klasie i oba mają długą i piękną tradycję. Oba to kluby pierwotnie górnicze, skąd

Chodź idziemy do „młyna”

– Byłem na meczu razem z moją żoną. Zaproponowała: Chodź, idziemy do „młyna”. Młyn to miejsce, gdzie gromadzą się kibice czynnie wspierający grających piłkarzy. Kibicują, klaszczą, śpiewają, dopingują. Całym sercem są ze swoim klubem, ze swoimi zawodnikami. Tam można poczuć jedność w grupie. Nikt nikogo nie osądza, do niczego nie zmusza. Jesteśmy tam po to, by wspierać całą swoją energią grających. To niesamowite doświadczenie – mówi Pan Andrzej Olszewski.

Kibic, nie kibol

Bycie czynnym kibicem nadal kojarzy się pejoratywnie – większość nie angażujących się w piłkę nożną osób nie ma pojęcia o tym, jak wygląda mecz od środka. Ile czasu i restrykcji wymaga przygotowanie zawodników i zgranie całej drużyny. Często zapominamy o tym, jak ważna jest rola kibica. Podkreślam – kibica, nie kibola.

– Jestem kibicem. Moim celem jest wsparcie piłkarzy. Chcę im dawać jak najwięcej dobrych emocji, słów, śpiewu. To ich uskrzydla. Niesamowite jest móc zobaczyć z bliska swojego kolegę, który dzielnie walczy na boisku i wspierać go całym sercem – dodaje Pan Andrzej.

Razem zawsze raźniej

– Wspaniale jest móc uczestniczyć z żoną w meczu. To daje zwielokrotnioną radość. Ona już w wieku nastu lat chodziła na mecze. Później jakoś tak się zdarzyło, że zaprzestała. Ja stosunkowo od niedawna interesuje się piłką nożną. Nigdy nie była to moja pasja. Miałem swoje zwyczajne życie. To nie żona zaraziła mnie piłką nożną, ale jedne z zawodników Górnika Wałbrzych – to dlatego kibicuję właśnie temu klubowi – kończy swoją wypowiedź Pan Andrzej Olszewski.

Górnik w 26 kolejkach zdobył komplet 78 punktów, przy stosunku bramek 97:4, co daje mu pozycję lidera w obrębie wałbrzyskim. Wiceliderem jest MKS Szczawno-Zdrój ze stratą 17 punktów.

Gratulujemy!

Nasi partnerzy