Do czego zdolni są młodzi w izolacji? Pieczenie ciast, a nawet modlitwa.

  • Napisany przez:

Drugi miesiąc pandemii, pozwolił młodym ludziom przede wszystkim, dostrzec to co jest najważniejsze w życiu oraz wypracować pewne schematy funkcjonowania w nowej rzeczywistości.

Każde z nich od poniedziałku do piątku mierzy się z zadaniami, które muszą wykonać do szkoły. Zapytani o to, czego im brakuje i jakie są plusy i minusy obecnej sytuacji odpowiadali różnie.

Asia, która chodzi do pierwszej klasy liceum mówi – „dla mnie plusem tej sytuacji jest większa ilość czasu na czytanie ulubionych książek, na które normalnie ciężko było by mi go znaleźć. Ostatnio zaczęłam czytać Pismo Święte i niewiarygodne jest to, że Słowo Boże naprawdę każdego dnia nas prowadzi!”

„Nie można osobiście spotkać się z paczką znajomych i rodziną, ale gdy mam na to ochotę włączam wideo rozmowy i jest prawie tak samo, jakbyśmy się widzieli. Zalety tej sytuacji to moja dopiero co odkryta miłość do pieczenia ciast. Codziennie po odrobionych lekcjach wyszukuje nowe przepisy, by potem upiec coś dla najbliższych” – odpowiada Łukasz.

Marysia całą sytuację komentuje tak – „Mamy kwiecień i piękną pogodę i to mi najbardziej przeszkadza, kiedy trzeba zostać w domu, ale wiem że to dla dobra nas wszystkich. Plusy oczywiście, że są mam sporo czasu na modlitwę. Przeżyłam ostatnio wielkopostne rekolekcje online. Wiara pozwala mi wierzyć, że jest dobrze, bo można liczyć na Pana Boga i Jego miłosierdzie.”

Dla Ani najważniejsze jest budowanie relacji z najbliższymi – „gdyby nie ta epidemia, nigdy bym tak dobrze nie zaczęła dogadywać się z siostrą” – mówi uradowana.

A Ty drogi Czytelniku jakie widzisz plusy i minusy tej sytuacji?

Bez względu na to, w jakich czasach przyszło nam żyć, człowiek potrzebuje Boga. Spróbuj spojrzeć na ten czas jak na błogosławieństwo, jakiego możemy doświadczyć w tym dziwnym okresie. Epidemia pokazała nam, co jest naprawdę ważne. Bo czasami tak po ludzku o tym zapominamy.
Mamy tylko dziś, aby kochać przebaczać, budować, cieszyć się czyjąś obecnością, znajdować radość w małych rzeczach i zrobić wszystko, by w pełni żyć. Teraz jest ku temu odpowiednia pora. Nie zmarnujmy jej.

Klaudia Chętkowska

zdj. – Pixabay

Nasi partnerzy