Jesteśmy żywą Biblią cz. III

  • Napisany przez:

„Skończył się czas wielkopostnych rekolekcji w szkole, ale nie skończył się czas naszej dojrzałości wzrastania w wierze…” takimi słowami uczniowie szkoły podstawowej nr 3 w Głuszycy rozpoczęli swoje podziękowanie na zakończenie rekolekcji. Dziękowali przede wszystkim samemu Bogu za bezgraniczną miłość do człowieka, księdzu rekolekcjoniście Grzegorzowi Kupczykowi za wygłoszone nauki, wspólną modlitwę i poświęcony czas. Nie zabrakło także podziękowań księdzu Proboszczowi i księżom wikariuszom za troskę o młode pokolenie. Gromkie brawa otrzymali wychowawcy i nauczyciele na czele z dyrekcją szkoły za bezinteresowną pomoc i niezawodną opiekę nad uczniami.

Zanim jednak doszło do podziękowań, uczniowie w ostatnim dniu ćwiczeń duchowych, uczestniczyli w projekcji filmu DVD z serii ”Opowieści Biblijne Nowego Testamentu- Cuda Jezusa” oraz „Ludzie Boga- Św. Filip Neri”, a to wszystko po to, aby dobrze przygotować się do najważniejszego wydarzenia, jakim jest przystąpienie do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz przyjęcie Komunii Świętej. Uroczysta Msza św. dziękczynna z rekolekcyjnym błogosławieństwem zakończyła trzydniowe ćwiczenia duchowe.

Wierzymy, że czas rekolekcji przyniesie błogosławione owoce i każdy z nas, stanie się „żywą Biblią” w dzisiejszym, niełatwym świecie.

Beata Tarasiuk

[ngg src=”galleries” ids=”415″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy