KSM Głuszyca. Służyć Bogu i Ojczyźnie!

  • Napisany przez:

Początki naszego oddziału sięgają 2008 roku kiedy to ówczesny wikary, ks. Grzegorz  Umiński, wpadł na pomysł aby stworzyć w parafii miejsce dla młodych ludzi, którzy chcą działać i się rozwijać.

W taki oto sposób powstał w parafii KSM – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Prawie 20 osób zawiązało wspólnotę, w której mogli pogłębić swoją wiarę  i wiedzę, uczestniczyć w wielu akcjach oraz przyjemnie spędzać czas we wspólnym gronie. Zatwierdzono kierownictwo oddziału oraz statut przez zarząd diecezjalny i wtedy mogliśmy ruszyć do akcji. Działaliśmy nie tylko na terenie parafii ale i diecezji. Wśród inicjatyw, które podjęliśmy były między innymi: akcja „Flaga” podczas świąt narodowych, „Znicz” na święto Wszystkich Świętych czy akcja „Kartka/Pocztówka na Święta”, akcja „Stroik”; uczestniczyliśmy we współtworzeniu „Żywego Betlejem”, Drogi Krzyżowej ulicami miasta, festynów parafialnych „Józefiady” czy „Różanecznika”.

Służyć Bogu i Ojczyźnie! – to hasło przyświeca działaniu KSMu. Podczas spotkań, które odbywają w każdy piątek o godzinie 19.00, staramy się studiować tajemnice naszej wiary, poznawać od podstaw Pismo Święte oraz komentować bieżące sprawy. Wraz z innymi oddziałami organizujemy wspólnotowe rekolekcje. Te najważniejsze dla nas rekolekcje przypadają podczas uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Ten dzień oraz wspomnienia dwóch innych patronów: błogosławionej Karoliny Kózkówny oraz świętego Stanisława Kostki to najważniejsze dni dla członka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Przez lata działań liczba aktywnych członków się zmieniała i obecnie odział liczy 16 osób. Mimo upływającego czasu młodzież dalej chce być aktywna, działać i rozwijać się, a KSM daje na to szansę. Nad formacją czuwa nasz asystent – ks. Jakub Klimontowski.

Mateusz Pydych.

Nasi partnerzy