Mała Armia Janosika – działo się!

  • Napisany przez:

Wczoraj, 14 sierpnia o godzinie 20:15 otworzyliśmy Sudeckie Forum Inicjatyw. Z wielkim hukiem (i to dosłownie) zagrała Mała Armia Janosika. W pewnym momencie nastąpiło zwarcie w instalacji elektrycznej i zgasły wszystkie światła. Mimo to występ trwał acapella. Publiczność nie poddała się i w tym momencie szczególnie biła brawa dopingując artystów.

Wśród przybyłych gości nie zabrakło Was – mieszkańców Głuszycy, kapłanów, burmistrza naszego miasta, gości z okolicznych miast. W sumie przybyło ponad 200 osób. To, jak się bawiliśmy, widać na zdjęciach.

Mała Armia Janosika to grupa artystyczna, zainspirowana kulturą góralską. Wbrew swojej nazwie nie jest nie taka mała albowiem w jej skład wchodzi 180 dzieci! Do jej powstania bezpośrednio przyczynił się Damian Pałasz – skrzypek, który podczas koncertu gra na instrumencie oraz dyryguje całym przedsięwzięciem. Robi to niesamowite wrażenie. Ten człowiek potrafi przekazać podopiecznym i innym dobrą energię! Zespół prócz kultury góralskiej jest otwarty na kreatywność w muzyce. Nawiązuje do innych kultur i wychodzi poza utarte schematy. Widać, że działają na pełnej petardzie i to co robią, robią z PASJĄ.

 

 

Nasi partnerzy