Młodzież pełna ducha

  • Napisany przez:

Czerwiec to gorący czas dla uczniów – sprawdziany, które trzeba poprawić, jak najlepsze oceny, o które należy powalczyć, ostateczne decyzje, jaką szkołę wybrać i co robić w przyszłości.

To, co ważne nie może dziać się w pośpiechu i nie może być podejmowane pochopnie. Dlatego uczniowie klas III Gimnazjum oraz uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej mogli zatrzymać się w czasie rekolekcji, które zorganizowano dla nich przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

Rekolekcje odbyły się w Domu Sióstr Elżbietanek w Strzegomiu, a poprowadził je ksiądz Radosław Mielczarek – przyszły wikariusz naszej Parafii. Poprzez Eucharystię i sakrament spowiedzi świętej, poprzez adorację i spotkania w grupach, wreszcie poprzez zabawę i doświadczenie wspólnoty młodzież doświadczyła działania Mocy Bożej, która działa w Kościele.

Rekolekcje były wyjątkowe, a najlepszym dowodem na to są świadectwa:

– Warto było pojechać. Mogłam sobie uświadomić, dlaczego idę do bierzmowania. Zmieniłam otoczenie i poznałam nowych ludzi. Atmosfera była bardzo rodzinna, a wspólna modlitwa i śpiew sprawiły, że czuło się wspólnotę. Zmieniłam swoje poglądy na temat Boga, Kościoła i samego bierzmowania.

Daria

 – Warto brać udział w takich rekolekcjach. Pozytywne emocje, miła atmosfera i doświadczenie Pana Boga. Zmieniłem swoje nastawienie do sakramentu spowiedzi. Było super, polecam!

Jan

 – Warto było pojechać na rekolekcje. Mogliśmy usłyszeć piękne konferencje, które skłaniały nas do myślenia. Ksiądz Radosław uświadomił nam, jak bardzo Bóg nas kocha. Oprócz konferencji, pracowaliśmy w grupach, gdzie mogliśmy poznać nowe osoby. Był to czas, który dał mi do myślenia.

Łukasz

 – Moim zdaniem warto było brać udział w tych rekolekcjach. Była bardzo dobra i przyjazna atmosfera. Zmieniłam zdanie na temat sakramentu spowiedzi, które wcześniej bardzo się bałam. Mogliśmy się wiele dowiedzieć o sobie i o Bogu z wygłaszanych konferencji oraz spotkań w grupach. Mogliśmy poznać opinie innych na temat Pana Boga oraz podzielić się swoimi przeżyciami. Bardzo się cieszę, że byłam na rekolekcjach. Szkoda, że tak szybko minęły!

Wiktoria

 

Nasi partnerzy