O narodzeniu Króla

  • Napisany przez:

W dniu 20 grudniu 2019 r. w pieszyckiej Jedyneczce odbyły się szkolne Jasełka. Przypomniały najważniejsze wydarzenie w dziejach ludzkości – narodzenie się Jezusa Chrystusa – Syna Boga Żywego, który tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne (J 3,16-18).

Młodzi artyści przypomnieli nam świętą historię o Narodzeniu Pańskim. Na scenie wystąpili: Ola Walczuk, Agatka Izdebska, Grzesiu Góralczyk, Kamila Staciwa, Joanna Ochałek, Hania Płusa, Kinga Rosińska, Dawid Pluta, Paula Jasińska, Julia Janeczek, Zygmunt Sośniak oraz zespół muzyczny w składzie: Gaja Kopera, ks. Rafał Szuba – skrzypce, Ola Izdebska – flet poprzeczny, Maciej Chodowiec – trąbka, ks. Mateusz Kulig – gitara. Reżyseria – s. Beata Huszczo, logistyka – Dorota Słupska – Kresa. Przedstawienie otulił szatą dźwiękową – Zbyszek Szyja. Pomocnicy akustyka – Marcin Szczyrkowski, Szymon Bakalarz, Karol Suchy, Fabian Krzak. Mateusz Bakalarz – scenografia, Krzysztof Tulej i Michał Wolanin – elementy dekoracji.
Na szkolnym przedstawieniu obecny był ks. prałat Edward Dzik – proboszcz parafii pw. Św. Antoniego z Padwy w Pieszycach. Był to czas wspólnego przeżywania tajemnicy narodzin Boga – człowieka. Było też wspólne kolędowanie. Nasz Zbawiciel nie narodził się, jak na „prawdziwego” króla przystało – ze złotym
berłem w koronie, z armią żołnierzy u swego boku, ale jako niewinne, bezbronnego Dziecię. Dla Niego przecież nie było miejsca w betlejemskiej gospodzie… Dla nas współczesnych, żyjących w totalnym pośpiechu, niezbędny jest czas wyciszenia, aby móc w sobie odnaleźć właśnie to miejsce na Jego Miłość, na życzliwość i empatię wobec drugiego człowieka.

DS-K

[ngg src=”galleries” ids=”480″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy