#obDarowaniSłowem. Czy On jest mój?

  • Napisany przez:

Zdarza nam się mówić, że nie mamy siły, żeby realizować swoje zadania, obowiązki i funkcje bądź powołanie. Bywa, że mawiamy, że w tym wszystkim jesteśmy sami, że nie ma kto nam pomóc.

Wsłuchując się w niedzielne czytania słowa Bożego jestem przekonany, że nasze narzekanie na samotność i brak pomocy są bezpodstawne. Pan Bóg mówi do nas dziś, że jest przy nas, że stoi obok nas jako potężny mocarz. To niesamowite słowo. Wobec tego nie muszę się bać, że sobie nie poradzę, że nie uda mi się zrealizować swoich zadań.

Pismo Święte mówi, że wobec takiego mocarnego Towarzysza wszyscy moi przeciwnicy tracą swoją skuteczność. Co to znaczy? To znaczy, że nie każdy mój wróg: lęk, bezsilność, brak nadziei, słabości nie mogę mnie pokonać, bo jest przy mnie Pan Bóg, dla którego jestem ważny, który mnie zna, który się o mnie troszczy. Warto uważnie wczytać się w niedzielne czytania mszalne. Tchnie z nich ogromna nadzieja, po pierwsze dlatego, że nie muszę się bać bo należę do Boga, jestem Jego. Warto jednak zadać sobie pytanie czy On jest mój?

ks. Paweł Kilimnik

Nasi partnerzy