#obDARowaniSłowem: On jest blisko.

  • Napisany przez:

Zawsze jesteśmy czegoś ciekawi. Każdy z nas cięgle czegoś szuka, próbując odpowiedzieć na swoje pytania i spełnić poszukiwania. Mówi się, że życie jest ciągłym poszukiwaniem czegoś. Pytanie tylko czego?

W dzisiejszej Ewangelii widzę takiego człowieka, który czegoś szuka. To Filip Apostoł. Prosi On o to, żeby mógł zobaczyć Boga. Jest w Nim pragnienie, żeby się z Bogiem spotkać, żeby Go doświadczyć.

Pytanie teraz do nas. Czy mamy w sobie też takie pragnienie? Czy wyrywa się z nas tęsknota za Bogiem? Filip mówi, że kiedy zobaczy Boga, to mu to wystarczy. Jakby chciał powiedzieć, że wtedy już wszystko będzie miał, osiągnie cel swoich poszukiwań. Czy dla mnie Bóg też jest wszystkim?

Warto w życiu stawiać sobie pytania i poszukiwać odpowiedzi. Nie stoimy wtedy w miejscu. Nie wolno nam się zatrzymać, nie wolno nam myśleć, że wystarczy mi „byle co”. Bóg mnie zaprasza do wyruszenia w drogę, do podjęcia ryzyka, życia w pełni, życia na 100 procent.

Czasem jednak jest tak jak w przypadku Filipa. On, choć miał w sobie tęsknotę za Bogiem i miał przy sobie Jezusa, nie umiał Go zobaczyć. Nie szukaj Boga daleko. On jest blisko. Jest przy Tobie. Jest drogą, prawdą i życiem. On chce Cię poprowadzić, dać Ci zrozumienie i wypełnić Cię siłą.

ks. Paweł Kilimnik

Nasi partnerzy