obDARowaniSłowem. Zacznij żyć inaczej!

  • Napisany przez:

Wielu z nas jest w stanie po głosie rozpoznać kogoś kto jest nam bliski. Odbieramy telefon i już wiemy kto jest po drugie stronie. Dzieje się tak, ponieważ wielokrotnie rozmawialiśmy z tą osobą, spotykaliśmy się, znamy jej głos i nie musimy jej widzieć.

Warto zadać sobie pytanie, czy w taki sposób też możemy powiedzieć o Panu Jezusie,
czy znamy też tak dobrze Jego głos? Oczywiście nigdy nie rozmawialiśmy z Nim w sposób, w jaki ze sobą rozmawiamy, ale On mówi do nas trochę inaczej.
Jest to, jak mówi papież Franciszek, dialog serca z sercem. Serca Boga, które nas
kocha jak żadne inne, do serca, które chce być kochane. Ważne jest dokonanie wyboru. To jest trudne, kiedy na co dzień doświadczamy przeładowania informacjami. Z każdej strony, ktoś do nas krzyczy i chce, żebyśmy to usłyszeli, a nawet byli temu posłuszni.

Mówią:

-„zrób tak, trzeba wybrać to, dobre jest tamto a nie to…! Który głos jest ważniejszy, komu uwierzyć, za kim pójść?”

Święty Piotr mówi natomiast tak:

-„Najdrożsi: To się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia. Do tego bowiem jesteście powołani. Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami. On grzechu nie popełnił, a w Jego ustach nie było podstępu. On, gdy Mu złorzeczono, nie złorzeczył, gdy cierpiał, nie groził, ale oddawał się Temu, który sądził sprawiedliwie”.

Zobaczcie jaką kampanię na zdobycie poparcia ma Jezus. On pierwszy pokazuje, że można żyć inaczej. Nie tylko mówi, ale sam tak żyje.
W niedzielnej Ewangelii Jezus, który jest Dobrym Pasterzem, mówi, że jest też bramą.
Czyli jakby sposobem wejścia na pastwisko. Czym jest to pastwisko? To taka rzeczywistość w której niczego nie będzie Ci brakować, w której nie trzeba się o nic bać, gdzie wszystko mam, bo mam Boga.

ks. Paweł Kilimnik, duszpasterz młodzieży diecezji świdnickiej

zdj. – pixabay/red.

 

Nasi partnerzy