Papież do młodych

  • Napisany przez:

„Jezus ufa każdemu człowiekowi i zachęca, aby i on ufał swoim zdolnościom i umiejętnościom. Zaprasza do budowania przyszłości z entuzjazmem i świeżością. Czy może więc liczyć także na ciebie?”- Słowa te Papież skierował do młodych Malgaszy, z którymi spotkał się na diecezjalnym kampusie Soamandrakizay.

Franciszek podkreślił, że uczeń Jezusa nie może stać w miejscu, ale musi działać, angażować się będąc pewnym, że Pan jest z nim. On bowiem nie patrzy na człowieka poprzez jego grzechy, ale wzywa każdego po imieniu. Niezależnie od tego, jak bardzo oddaliłby się od Niego, Jezus jest zawsze blisko, woła i czeka, aby zacząć od nowa. W Jego oczach bowiem każdy człowiek jest cenny. Dlatego nie należy pozwolić opanować się goryczy.

„Gorycz, nie wiem, czy to prawda… ale grozi wam, że zaczniecie myśleć: «Tak to jest… nic nie może się zmienić i nikt nie może nic z tym zrobić» – powiedział Ojciec Święty.

„Zwłaszcza, gdy nie mamy minimum niezbędnego, by walczyć z dnia na dzień; kiedy faktyczne możliwości nauki nie są wystarczające; lub dla tych, którzy uświadamiają sobie, że ich przyszłość jest zablokowana z powodu braku pracy, niepewności, niesprawiedliwości społecznej… i dlatego mają pokusę, by się poddać.”

Papież zwrócił uwagę młodych Malgaszy, że każdy może pobłądzić i iść za złudzeniami, które wiele obiecują, ale w ostatecznym rozrachunku pozostawiają po sobie pustkę. Jezus więc zachęca do innego życia, aby dzielić się z innymi swoimi darami i umiejętnościami oraz odkrywać w drugim człowieku Jego oblicze. Dlatego ważne jest osobiste spotkanie z Jezusem we wspólnocie, którego niczym nie da się zastąpić.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan

Nasi partnerzy