Pokój i dobro !

  • Napisany przez:
Do was przychodzimy, Jezusa głosimy. Mali misjonarze Niosą siebie w darze. Dzielmy wiarą się jak chlebem, by obdarzać innych niebem.  Samu bana ke kuha – by dzieci mogły usłyszeć, samu bana ke kuha, dla was będziemy krzyczeć”

To właśnie dla Was – dzieci Rwandy i Burundi, dnia 13 stycznie 2019 roku, z kolędą na ustach, ogromną radością w sercach, w przebraniach Świętej Rodziny i aniołów, z barwnymi gwiazdami betlejemskimi – mali kolędnicy z naszej Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, po Mszy Świętej i otrzymanym błogosławieństwie, ruszyli do słupieckich rodzin, prosząc o datki.

Tegoroczna pomoc materialna trafi do najmłodszych mieszkających w krajach afrykańskich, gdzie pilną potrzebą jest opieka nad dziećmi osieroconymi, które straciły bliskich z powodu wojny i chorób. Powszechnym i dotkliwym problemem jest tam także głód oraz społeczne odrzucenie dzieci niepełnosprawnych.

Bóg daje siłę w największym dramacie,

gdy tracisz dom, mamę i tatę…

Gdy człowiek zaufa Bożej Dziecinie,

w ciemności żalu i gniewu nie zginie.

Mój kraj pogrążony był kiedyś w ciemności.

Okrutna przemoc nie znała litości.

Myślałem:

Niemożliwe będzie przebaczenie

A potem nastąpiło… Boże Narodzenie.”

recytowali z przejęciem nasi Kolędnicy Misyjni, wcielając się w rolę Dziecka z Rwandy. Dla wielu krajów afrykańskich niestety codziennością jest właśnie wojna, głód, przemoc i… trudne przebaczenie, pojednanie, pokój – wartości chrześcijańskie na jakie misjonarze kładą bardzo silny nacisk. Misyjne kolędowanie to kształtowanie człowieczeństwa młodych ludzi i żywe świadectwo naszej wiary. „Oprócz wsparcie dla misji i podtrzymywania polskich tradycji, niesie ono dobro tym, którzy kolędują, tym, którzy kolędników przyjmują i tym, którzy pomoc materialną otrzymują, czyli dzieciom w krajach misyjnych” – pisze ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Prosimy was, my mali misjonarze,

Pomóżcie nam w tej wielkiej sprawie.

Dajcie grosik, a pospołu

Uchronimy wiele dzieci od głodu.

Dziękujemy wam w imieniu dzieci całego świata,

Szczególnie każdej głodnej, biednej siostry i brata.”

Dziękujemy wszystkim cudownym ludziom w naszej Parafii, którzy przyjęli Misyjnych Kolędników. Dziękujemy, za wsparcie materialne misji ale także za ogromną życzliwość, otwarte serce, ciepłe rozmowy i przepyszne ciasta. Dziękujemy dzieciom, które radośnie odwiedzały kolejne domy i z ogromnym przejęciem odgrywały przygotowaną scenkę.

Przywołując słowa św. Jana Pawła II: „cudem miłości jest, że dzieci pomagają dzieciom na innych kontynentach”,

ks. Marcin

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”367″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy