Półkolonie dla dzieci w Stroniu Śląskim

  • Napisany przez:

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej pod patronatem DIAK Świdnica oraz parafii Stronie Śląskie, w lutym, już po raz 15 zorganizował bezpłatne półkolonie dla dzieci z terenu Gminy Stronie Śląskie.

Półkolonie odbyły się w salkach przy parafii, a program półkolonii był bardzo urozmaicony. Odbyły się: zajęcia plastyczne w ramach których odwiedzono Galerię przy Wojewódzkim Centrum Opieki Długoterminowej, przeprowadzono warsztaty ze sztuki „origami”; zajęcia sportowe na sali gimnastycznej szkoły podstawowej: turniej w grze „piłkarzyki”.

Pogadanki i prezentacje na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, o przemocy i uzależnieniach a w nich praktyczny pokaz przy użyciu „ okularów z promilami” czyli jak człowiek reaguje po spożyciu alkoholu.

Dzięki dotacji z Gminy zwiedzono Muzeum „Kopalnia NOWA RUDA” i pięknie odrestaurowany Pałac w Żelaźnie .W trakcie zajęć na salkach przeprowadzono konkurs na tematy związane ze zwiedzoną kopalnią. Półkolonie tradycyjnie zakończyły się „Balem Przebierańców ”, poprowadzonym przez Pana Piotra, na którym dzieci bawiły się wspaniale. Były konkursy tańca na gazecie „z kulką papieru”, krzesełkami. Wszystkie konkursy były nagrodzone. Dzieci podczas półkolonii miały zapewnione 2 posiłki, napoje, słodycze. Tegoroczne półkolonie zorganizowano dla 70 dzieci, sfinansowano z dotacji Gminy, środków finansowych Akcji Katolickiej, Proboszcza, który poniósł wydatki za zużytą wodę i prąd, pomocy finansowej i rzeczowej darczyńców – osoby fizyczne i firmy.

Przy organizacji półkolonii nieoceniona była praca Wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas przeznaczony na wypoczynek, aby pomóc. Bez ich bezinteresownego zaangażowania przeprowadzenie półkolonii byłoby niemożliwe .

Za bezinteresowną pomoc , zaangażowanie, otwarcie na potrzeby innych

BÓG ZAPŁAĆ !

W imieniu organizatorów : PREZES POAK

Alicja Taszycka

Nasi partnerzy