UL-KA szyje KOLOR-OWO !

  • Napisany przez:

Któregoś pięknego wieczoru, na spacerze napotkałam grupę młodych osób w super kolorowych ciuchach. Żywe barwy, różne kroje. Cztery dziewczyny, jeden chłopak, fotograf i dwie kobiety aranżujące sytuacje plenerowe. Widok nie codzienny. Podchodzę więc i pytam…

Pani Urszula Nowicka, założycielka i właścicielka pracowni krawieckiej UL-KA w Wałbrzychu, postanowiła zaprojektować i uszyć kolorowe, dzianinowe bluzy dla młodszego pokolenia.

Młodzi są fajni! Dlatego tu razem jesteśmy. Pomysł na sesję powstał spontanicznie. Kropek, nasz fotograf, robi artystyczne zdjęcia. Jego ujęcia są fenomenalne! Bardzo mi się podobają. Dziewczyny się śmieją, że w życiu nie założyłyby czegoś takiego na siebie, po czym stwierdzają, że bardzo dobrze się w tych ubraniach czują. Są wygodne, oversize’owe, kolorowe i co wg mnie jest bardzo ważne – unikatowe. Z każdego modelu uszyłam po dwie sztuki – mówi Pani Urszula.

Kocham Wałbrzych, choć nie jestem rodowitą Wałbrzyszanką. Pochodzę ze Śląska, a tutaj mieszkam i pracuję od 17 lat. Przyjechałam tu na chwilę, na urlop do siostry i … zostałam. Uważam, że to miasto ma bardzo duży potencjał, tylko ludzie muszą zmienić swoją mentalność i wiele się nauczyć. Przez tą pandemię ludzie są smutni i trzeba ich jakoś rozweselić – dodaje Pani Ula.

Bluzy mają swoje nazwy. Każda jest inna. Pracownia UL-KA zajmuje się różnymi rzeczami – organizuje warsztaty tematyczne, uczy szyć, ponad rok temu masowo szyła wraz z wolontariuszami maseczki dla różnych instytucji, tworzy i uczy tworzyć „Torby Marzeń” z recyklingu, organizuje wieczór SPA dla kobiet – bo czemu, by nie?

Zapraszamy wszystkich do współpracy z Panią Ulą i życzymy udanych zakupów!

Nasi partnerzy