Wakacje z Bogiem 2019, cz. II

  • Napisany przez:
Trzeci dzień naszych wakacji, zaczęliśmy go od porannej pobudki oraz śniadania. Dzisiaj towarzyszyła nam następna litera „D”ze zdania „RODZINA I JA”.
 
O godzinie 9:00 udaliśmy się na Mszę Świętą do pobliskiego kościoła, na której dowiedzieliśmy się jak ważna jest dobroć w życiu każdego z nas. Podczas kazania usłyszeliśmy wiadomość od św. Jana Pawła II „Wierzę, że im bardziej się kocha, tym więcej się czyni, gdyż miłość, która jest niczym więcej niż uczuciem, nie mógłbym nazwać miłością.” Po mszy poszliśmy do szkoły znajdującej się niedaleko naszego ośrodka. Na sali gimnastycznej odbyły się zawody w następujących konkurencjach: sztafety, koszykówka i zbijak. Zabawa była wyśmienita! Każdy z nas czuł się wygrany, ponieważ mógł wykazać się swoimi umiejętnościami. Oczywiście obowiązywały zasady Fair Play! Wszystkie grupy otrzymały w nagrodzie torbę pełną słodyczy, cukierków, czekolad oraz dyplom uznania w zawodach. Po powrocie do domków otrzymaliśmy chwilę na odpoczynek i przygotowanie się na plażowanie. Idąc wielu z nas wstąpiło do pobliskiego sklepu i zaopatrzyło się w koła ratunkowe, pontony i inne dmuchane zabawki. Główną atrakcją na plaży było puszczanie gigantycznych baniek mydlanych. Każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiednie zajęcie, ponieważ nasi wychowawcy zaopatrzyli nas w wiele rzeczy do zabawy. Po paru godzinach plażowania zgłodnieliśmy, więc wróciliśmy do ośrodka na obiadokolację. Wieczorem czekała nas miła niespodzianka jaką był spacer brzegiem morza w stronę Władysławowa, gdzie mogliśmy oglądnąć piękne widoki oraz zrobić zakupy. Późnym wieczorem wróciliśmy do ośrodka. Z powodu ogromnego zmęczenia szybko udaliśmy się na spoczynek i poszliśmy spać. Po godzinie 22:00 zapanowała cisza. Przecież musimy się wyspać, żeby nabrać energii na jutrzejszy dzień!
————-
Kolejny dzień według planów miał być bardzo aktywny, dlatego krótko po przebudzeniu poszliśmy na śniadanie. O godzinie 9:00 przygotowani na późniejsze plażowanie udaliśmy się do kościoła znajdującego się nieopodal ośrodka na Mszę Świętą. Dziś towarzyszyła nam litera „Z”, która dla nas kojarzy się np. ze ZJEDNOCZENIEM. Podczas kazania ks. Marcin Zawada udowodnił nam jak ważne w życiu każdego z nas jest odpowiednie środowisko, ponieważ to właśnie ono wpływa bardzo mocno na to jak postępujemy. Dzisiejszym tzw. SMS-em od bł. Laury był cytat Jana Pawła II, „Miejcie odwagę żyć dla Miłości, Bóg jest miłością.” Po Mszy Świętej pojechaliśmy do pobliskiego Władysławowa, gdzie zostaliśmy podzieleni na grupy. Część osób wypłynęła na pełne morze spędzając mile godzinę. Reszta osób udała się na spacer po centrum Władysławowa. Miłą niespodzianką były dla nas odwiedziny zaprzyjaźnionego ks. Marcina Banaczyka, jeżdżącego z nami na ferie i wakacje. Pogoda była wspaniała, dlatego przez kolejne godziny oddawaliśmy się relaksowi na plaży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie; pływaliśmy, opalaliśmy się, czytaliśmy książki oraz graliśmy w siatkę, którą wyjątkowo lubimy. Plażowanie trzeba było przerwać, ponieważ czekał na nas obiad, dlatego udaliśmy się do ośrodka. Wieczorem odwiedzili nas aktorzy teatru krakowskiego, którzy przygotowali dla nas przedstawienie, stworzone na podstawie fragmentów dzieł Aleksandra Fredry np. „Zemsty” czy „Damy i Huzary”. Nie mogło oczywiście zbraknąć wycieczki na plażę i na zachód słońca.W wakacyjnej atmosferze, pośród wydm mogliśmy swobodnie porozmawiać o tolerancji, poszanowaniu innych osób czy wielokulturowości – zgodnie z planem profilaktycznym. Ponieważ byliśmy zmęczeni krótko po 22:00 zapadła cisza nocna.
Olivia
[ngg src=”galleries” ids=”451″ display=”basic_thumbnail”]

Nasi partnerzy