XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000

  • Napisany przez:

5 czerwca 2021 roku podczas XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 będziemy wsłuchiwać się w hasło „Usłysz”. Tegoroczne spotkanie będzie miało miejsce w formie online. Transmisja będzie odbywała się z Pól Lednickich, spod Bramy III Tysiąclecia.

Organizatorzy spotkania podkreślają, że hasło XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 „Usłysz” rozbrzmiewa w coraz szybszym i wciąż bardziej złożonym świecie. Jednak pytania człowieka wchodzącego w dorosłe życie pozostają proste i niezmienne od lat.

„W czasie tegorocznego Spotkania chcemy uczyć się wsłuchiwać w głos sumienia. Jest to dar od Boga, który pomaga znaleźć nam odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania. Wsparciem dla nas podczas szukania odpowiedzi będzie Jan Chrzciciel, który uczył się na pustyni wskazywać na Jezusa” – napisali organizatorzy w zaproszeniu.

„Temat kolejnego Spotkania Młodych LEDNICA 2000, którego hasłem jest słowo “USŁYSZ” przysporzył nam nieco kłopotu. Pandemiczny chaos, kolejny lockdown, miliony obrazków na ekranie komputera – jak pośród tego wszystkiego przedstawić ciszę? I przypomniał mi się o Jan W. Góra OP, który kilkanaście lat temu tłumaczył nam, nastoletnim wtedy, na pierwszej wizycie w dominikańskim klasztorze, że jeśli widzimy zakapturzonego brata to broń Boże nie możemy go zaczepiać, bo kaptur założony na głowę, jest oznaką, że zakonnik się modli. Kaptur sprzyja wyciszeniu, bo ogranicza pole widzenia i chroni uszy przed dźwiękami świata zewnętrznego. Uznaliśmy, że to doskonale wyraża hasło najbliższej Lednicy. Tysiące ludzi zaproszonych zostaje, by zostawić na chwilę cały świat, “wejść do swej izdebki” i w kapturach, jak mnisi, modlić się w ciszy do Tego, który jest w ukryciu. Wierzymy, że to co będzie się działo w ich wnętrzach, będzie niezwykłe, pełne barw, życia, radości oraz wolności, jaką dać może tylko Chrystus – wyjaśniają organizatorzy.

Lednica 2000 / BP KEP

Nasi partnerzy