Zakończenie roku szkolnego – młodzież uderza masowo do Zielonej Sofy

  • Napisany przez:

25 czerwca dzieci i młodzież zakończyły jakże dziwny, bo pandemiczny, rok szkolny. Nauka zdalna, nauka hybrydowa, nauka stacjonarna. Nic już rodziców i młodzieży nie zaskoczy. Niektórzy zadają sobie pytania: kiedy nadejdzie kolejna fala, jak rozpocznie się kolejny rok szkolny, czy naukę zdalną rozpocznę 1, czy 30 września? Jeszcze inni myślą o wakacjach – szczepią się po to, by jechać do pracy za granicę, planują odpoczynek nad wodą, wyjazd do rodziny, piesze wędrówki…

Dziś młodzi masowo udali się do okolicznych restauracji i kawiarni. Ja spotkałam około 100 osób w Zielonej Sofie – klimatycznej kawiarni położonej przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu, zaraz opodal pięknego i zabytkowego Kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów.

– Jesteśmy otwarci codziennie, od poniedziałku do niedzieli. Parzymy pyszną kawę, sami wypiekamy smaczne i nietuzinkowe ciasta, serwujemy pyszne lody marki Grycan. Popularnością cieszą się smakowe lemoniady, świeżo wyciskane soki, lodowe  oraz kawowe wariacje na słodko. Głodnych zapraszamy na naleśniki wytrawne i słodkie oraz na sałatki – mówi przesympatyczna Ola pracująca w Zielonej Sofie.

– Nie brakuje nam zapału. Kochamy naszą pracę. Jeśli mam wybrać, czy bardziej lubię robić, czy pić kawę – zdecydowanie wolę ją przyrządzać! Sprawia mi to radość, a prawdziwą satysfakcję daje radość osoby ją spożywającą. Lubię patrzeć na to jak raczy się smakiem czytając książkę, gazetę, których mamy dostatek na kilku regałach lub rozmawia z przyjaciółmi i razem kosztują różnych pozycji, jakie zamówili – dodaje uśmiechnięta i pracowita Julia.

– Dziś odwiedziło nas wyjątkowo dużo młodych osób. Wszyscy ubrani na galowo, odświętnie. Zamawiali różne rzeczy – smakowe herbaty, ciasta, desery lodowe, kawy. Jak zawsze niesłabnącą popularnością cieszy się nasz sos SŁONY KARMEL. Dodajemy go do wielu wybranych pozycji. Przepis jest ściśle tajny 🙂 – akcentuje trzecia z pracujących tu dziewczyn, też Julia.

Co magicznego jest w tym miejscu? Kawa smaczna, jedzenie świeże i pyszne. Spokój, cisza, dostępność książek, gazet, miła dla ucha muzyka w tle, nietuzinkowy wystrój, wygodne kanapy i fotele, huśtawki i hamaki na końcu sali… To fakt. Jest coś jeszcze niepowtarzalnego w tym miejscu.

– Atmosfera! Takiej ekipy jak nasza, szefostwo, a przede wszystkim – nasze RELACJE nie znajdziemy nigdzie w okolicy. To jest bardzo przyjazne miejsce. Przyjazne zarówno dla ludzi i dla zwierzaków. Każdy kto przyjdzie ze swoim pupilem, dostanie dla niego wodę i smakołyki. Czy to pies, czy to kot, chomik, królik, papuga – każde zwierzątko jest mile widziane. Zapraszamy – kończą zgodnie dziewczyny.

Nasi partnerzy