Zakończył się IX Konkurs Poezji Religijno-Patriotycznej im. Oli Wróblewskiej

  • Napisany przez:

Już po raz IX w Centrum Kultury MBP w Głuszycy odbył się Konkurs Poezji Religijno – Patriotycznej im. Oli Wróblewskiej. Konkurs odbywa się cyklicznie od 2011 roku jako upamiętnienie Bogumiły Wróblewskiej, zwanej przez bliskich Olą, cenioną pedagog, polonistkę, członkinię Fundacji „Katolicka Inicjatywa Berit’ – osobę niezwykle ciepła, pomocną, a przy tym bardzo wymagającą zarówno od siebie jak i od innych.

Prezentowane na konkursie utwory oceniane były przez jury w składzie: Pani Bożena Waliszewska, Pani Małgorzata Lisiewicz oraz Pani Wirginia Zembrzuska – Gębala.

Jury wzięło pod uwagę następujące kryteria: stopień opanowania pamięciowego tekstu, poprawne i płynne deklamowanie, zgodność doboru repertuaru z tematyka konkursu, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu, kulturę słowa i ogólne wrażenie artystyczne.

Laureatami konkursu zostali:

 Kategoria kl. I-IV

I miejsce – Karina Solarz – kl. I SP nr 3 w Głuszycy

II miejsce – Antonina Sikorska – kl. I SP nr 2 w Głuszycy

III miejsce – Martyna Malinowska – kl. IV SP w Jedlinie Zdrój

Wyróżnienie – Piotr Kandefer – kl. IV Fundacja Jawor

Kategoria kl. V-VIII i III Gimnazjum

I miejsce – Iwona Kopycka – kl. III Gimnazjum w Jedlinie Zdrój

II miejsce – Hanna Laszkiewicz – kl. VII SP nr 3 w Głuszycy

III miejsce – Amelia Włodarczyk  – kl. VI SP nr 3 w Głuszycy

wyróżnienie – Aleksandra Harasimowicz – kl. V SP nr 2 w Głuszycy

Nagrodę specjalną ufundowaną przez rodzinę Oli Wróblewskiej otrzymała Julia Zaborowska z kl. III Gimnazjum z Jedliny Zdrój. Julia otrzymała aparat fotograficzny.

Tegoroczny konkurs prezentowany był na bardzo wysokim poziomie.

Wszystkim laureatom, uczestnikom i nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jednocześnie informujemy, że w przyszłym roku, jubileuszowy X Konkurs Poezji Religijno – Patriotycznej im. Oli Wróblewskiej odbędzie się 23 października. Już dziś serdecznie zachęcamy do licznego udziału.

Organizatorami konkursu byli: Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit, Parafia pw. Chrystusa króla w Głuszycy, Centrum Kultury – MBP w Głuszycy.

Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Głuszycy pan Roman Głód.

Inka Zembrzuska

zdj. – Marta Czepil

Nasi partnerzy