Borowa – Wieża widokowa

Drogę na Borową rozpoczynamy  z  miejscowości Jedlina-Zdrój, istnieje możliwość podjechania na skraj lasu-ulica Ogrodowa, z którego prowadzi szlak żółty na Przełęcz po Borową, z tego miejsca obierając czerwony szlak dojdziemy na Borową 853,3 m n.p.m.

Cała trasa nie powinna Wam zająć więcej  niż 1,5 godziny w jedną stronę, do przejścia są 3 kilometry, podczas których trzeba pokonać około 320 metrów przewyższenia, za zrealizowanie trasy przyznawane są 4 punkty GOT, w drodze powrotnej 2 punkty GOT. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się w góry, buty z odpowiednim bieżnikiem to podstawa.

Wieża Borowa została otworzona pod koniec roku 2017, na szczyt wieży prowadzi 90 schodów w kształcie spirali. Widoki z platformy usytuowanej na 15,3 metrach jest niesamowity, ujrzycie z niej cześć Gór Sowich, Gór Wałbrzyskich oraz innych pasm Sudetów Środkowych. Ciekawie prezentuje się także Wałbrzych i Jedlina-Zdrój. Budowa wieży widokowej wymagała użycia 30 ton stali oraz około 115 ton betonu wylanego jako fundament konstrukcji. Jeżeli macie książeczkę PTTK to na Borowej możecie przybić pieczątkę, znajduje się w skrzynce zawieszonej na ścianie wiaty przy wieży.

Więcej  informacji na stronie  www.wolnymkrokiem.pl

 

Nasi partnerzy