O Sercu Pana Jezusa

  • Napisany przez:

Na placu sanktuarium fatimskiego stoi piękna figura Najświętszego Serca Jezusa. Ustawiona tu w roku 1925 przypomina pielgrzymom o kochającym Sercu Zbawiciela. Czy jest przypadkiem, że usytuowano ją w centralnym miejscu olbrzymiego placu naprzeciw „kaplicy objawień”?

Odpowiedź brzmi – nie – gdyż przypomina przybywającym pielgrzymom o słowach Anioła Pokoju, które wypowiedział do trójki dzieci w 1916 roku: „Tak macie się modlić! Serce Jezusa i Maryi słuchają z uwagą waszych próśb”.

Posłaniec Boży przypomina poprzez dzieci o miłości kochających Serc: Boskim Sercu Jezusa, ale także o miłości Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa było już wtedy znane w kościele, nawet możemy śmiało powiedzieć „było w rozkwicie”, ale zbyt mało było czczone Niepokalane Serce Matki (w objawieniach fatimskich sam Pan Jezus prosi o rozpropagowanie tego kultu, a Maryja potwierdza jak jest to dla niej ważne). Te słowa z pierwszego objawienia Anioła są jeszcze wyraźniej podkreślone w drugim objawieniu: „Co robicie? Módlcie się! Módlcie się dużo! Serce Jezusa i Maryi chcą przez was okazać (światu) wiele miłosierdzia”. Zatem widzimy jak blisko są te dwa kochające Serca i trochę dziwi, że w wielu opracowaniach na temat Objawień Fatimskich mocno podkreśla się Niepokalane Serce Maryi, a temat Najświętszego Serca Jezusa jest jakby niezauważany, a nawet można powiedzieć pomijany.

Postaram się przybliżyć w kilku odsłonach Najświętsze Serce Jezusa, tym którzy starają się poznać to niezwykłe wydarzenie w historii kościoła, a nawet rzekłbym w dziejach świata, bo im bardziej je sam poznaje, tym lepiej widzę, jakże jest ono ważne dla całej ludzkości, nie tylko chrześcijan, czy nawet katolików.

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

Nasi partnerzy