Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdrój zostało ustanowione przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Ignacego Deca 6 maja 2017 r. w setną rocznicę Objawień Fatimskich.

Cel i zadanie Sanktuarium zostało wyrażone w dekrecie Je erygującym: Dla uczczenia Niepokalanego Serca Maryi poprzez odprawianie pierwszych sobót miesiąca, jako wynagrodzenie i zadośćuczynienie za tyle rodzajów bluźnierstw i obelg, których doznaje Matka Boża, oraz mając na względzie potrzeby duchowe wszystkich pielęgnujących duchowość Najświętszych Serc – Najświętszego Serca Chrystusa Króla Miłości i Niepokalanego Serca Maryi, a także potrzebę zgłębiania treści i przesłania Matki Bożej z Fatimy.

Klasztor „Chrystusa Króla” Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi w Polanicy Zdroju – Sokołówce posiada swoją bogatą i długą historię. Jest to pierwszy dom Zgromadzenia Najświętszych Serc w Polsce i jednocześnie kolebka Polskiej Prowincji. Początki fundacji klasztoru sięgają lat międzywojennych. Po I wojnie światowej Ojcowie postanowili założyć nowe wspólnoty Zgromadzenia Najświętszych Serc z Prowincji Niemieckiej na ówczesnym „dalekim Wschodzie Niemiec”, czyli na dzisiejszym Dolnym Śląsku.

Polanica Zdrój jest piękną miejscowością położoną w malowniczym zakątku Polski w Kotlinie Kłodzkiej. Otaczające ją góry z dużą ilością lasów sprawiają, że jest tu po prostu pięknie, a klimat bardzo zdrowy. Do tego dołączają źródła ze zdrową wodą. To wszystko powoduje, że Polanica jest jednym z bardziej znanych kurortów Polski.

Sercanie Biali mają szczęście, że  właśnie w tak niezwykłym miejscu posiadają swój Klasztor, który dziś jest również Domem Rekolekcyjnym i jest dostępny dla każdego człowieka, który chce odpocząć w ciszy i pięknym otoczeniu oraz podładować „swoje akumulatory”.

Zapraszamy serdecznie do nas; drzwi naszego klasztoru są dla Was otwarte…

Historia i działalność Sanktuarium na stronie  http://www.sanktuarium-fatimskie.pl/

 

https://www.facebook.com/sanktuarium.fatimskie.polanica

 

Nasi partnerzy