Rozgrywki w tenisa stołowego

  • Napisany przez:

Ponad 80 ministrantów i lektorów zmagało się w rozgrywkach tenisa stołowego. Turniej po raz pierwszy odbył się w Kamieńcu Ząbkowickim. Zmagania sportowe poprzedziła Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odprawiona przez księży opiekunów drużyn. Eucharystii przewodniczył ks. Wojciech Dąbrowski, kamieniecki proboszcz.

W homilii ks. dr Krzysztof Ora, zwrócił uwagę na postać św. Ignacego Loyoli i zachęcał chłopców do kierowania się zasadą więcej, wyżej. Zawody tenisa stołowego singli i debli rozegrano systemem mieszanym w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej wystartowali chłopcy ze szkoły podstawowej – od klasy I do VI. W starszej konkurowali młodzi z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz ze szkól ponadpodstawowych. W szachach obowiązywały te same kategorie wiekowe. Zastosowano tu szwajcarski system rozgrywek – 7 rund, w których każdy zawodnik miał do dyspozycji 15 minut.

Z naszej parafii do udziału w tenisie stołowym zapisali się Marcin Zarański i Jakub Piasecki, którzy pojechali ze swoim księdzem opiekunem. Chłopcy walczyli dzielnie w zawodach i w swojej kategorii wiekowej, są w pierwszej dziesiątce. Gratulujemy i życzymy sukcesów w zmaganiach sportowych i nie tylko sportowych.

ks. Jacek

Nasi partnerzy