SZTUKA BUDOWANIA

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK)

Edycja 2022 – SZTUKA BUDOWANIA RELACJI

DROGA POJEDNANIA”.

 

Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę 43 km w nocy. Samotnie, w niewielkiej grupie, w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Będzie boleć, bo opuściliście swoją strefę komfortu. Będziesz tutaj, podejmiesz ten trud nie dlatego, że oczekujesz, aby Bóg coś dla ciebie zrobił. Podejmiesz ten wysiłek, bo chcesz się z NIM spotkać.

Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku.

W 2018 roku Świebodzice pojawiły się na liście prawie 300 miast z kilkunastu krajów skąd można było wyruszyć na trasę o długości 43 km. Liderzy EDK tworzyli możliwość poczucia Drogi Krzyżowej w inny niż dotychczas sposób. W sposób EKSTREMALNY.

W świebodzickich edycjach EDK na trasę wychodziło średnio około 40 osób. Przedział wiekowy uczestników, którzy ją ukończyli wynosił od 12. do 73 lat.

W tym roku można wyruszyć na ponad 1000 tras z ponad 400 miejscowości (dane z 23 marca br.).

W 2022 roku po raz piąty możemy przejść EDK. Rozpoczynamy 1 kwietnia. Msza św. w intencji uczestników odbędzie się o godz. 20:00 w parafii św. Mikołaja w Świebodzicach. Po zakończeniu mszy św. wyruszamy na trasę św. Mikołaja o długości 43 kilometrów. Zaczynamy ją i kończymy w Świebodzicach. Jak co roku decydujecie się na trud długiego marszu. Będziecie szli przez całą noc. Może być mgła, deszcz, śnieg i błoto. Znów samotnie lub małych grupach oderwani od świata, ze swoimi fizycznymi ograniczeniami i chęcią ich pokonania. To czas na stworzenie przestrzeni na spotkanie i rozmowę z Bogiem. Ci, którzy przeszli EDK mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki w kościele, inaczej gdy na stopach pojawiły się odciski, nogi stają się ciężkie, raz po raz targane są skurczami, a do końca trasy pozostało jeszcze kilka lub kilkanaście kilometrów.

TO TRZEBA PRZEŻYĆ.

Od kilku lat na trasę wychodzą mieszkańcy Świebodzic, Wałbrzycha i Strzegomia. Ponownie zapraszamy Was do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Do spotkania się z samym sobą. Do spotkania z NIM.

Rejestracja internetowa uczestników na: https://www.edk.org.pl

Telefoniczna: Przemek 600 829 727, Rysiek 535 145 615.

UWAGA: Należy pamiętać, że udział w EDK ma charakter indywidualnej praktyki religijnej, każdy uczestnik wyrusza w trasę na własną odpowiedzialność.

Jeżeli masz wątpliwości czy podołasz trudom tej wędrówki obejrzyj filmy o EDK na You Tube lub zadzwoń na podane numery telefonów. Przeczytaj liczne świadectwa uczestników EDK np. na stronie www.edk.lublin.pl

Lider rejonu – Rysiek Stochła

Nasi partnerzy