Bp Ignacy Dec: Nie wolno Bogu odmawiać

  • Napisany przez:
Uczta Pańska trwa. Pan nie przestaje nas zapraszać. Boże zaproszenie jest permanentne. Bóg chce z nami ucztować, przebywać, nie tylko kiedyś w wieczności, ale także tu na ziemi – powiedział bp Ignacy Dec. Biskup senior diecezji świdnickiej 11 października przewodniczył w katedrze Mszy św. z okazji XX Dnia Papieskiego.
Owa przypowieść poucza nas, że jesteśmy ciągle zapraszani na ucztowanie z Bogiem. Taką najczęstszą ucztą, w której uczestniczymy, i na której ucztujemy z Bogiem jest Msza św. Wsłuchując się uważnie w dzisiejszą przypowieść dowiadujemy się, że na ucztowanie z Bogiem przychodzi się w odpowiednim stroju, przychodzi się w szacie godowej. Ta szata to nie tyle nasze odświętne ubranie, świąteczna suknia, płaszcz, buty, ale przede wszystkim odświętna szata naszego wnętrza, naszego serca.

Biskup podkreślił, że nie można szukać wymówek opuszczania Eucharystii.

Nie wolno Bogu odmawiać. Nie wolno wymawiać się i podawać różne powody naszego opuszczenia uczestnictwa w uczcie z Panem Bogiem. Bóg nie lubi jak mu ludzie odmawiają, jak gardzą Jego zaproszeniem.

– mówił bp Ignacy Dec.

XX Dzień Papieski obchodzono pod hasłem Totus Tuus.

W Dniu Papieskim chodziło i nadal chodzi o to, by przybliżyć wszystkim ogromne bogactwo nauczania Jana Pawła II, pobudzić do głębokiej refleksji, zachęcić do dokładnego studiowania encyklik, adhortacji i listów apostolskich. Nie ma to być jednodniowa akademia, ale stopniowe wprowadzanie do polskiego życia społecznego uzdrawiającego nauczania Papieża-Polaka, które – jak coraz lepiej widzimy – jest bardzo aktualne w dzisiejszych czasach.

– mówił ks. dr Marek Korgul, diecezjalny koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W diecezji świdnickiej w ubiegłym roku szkolnym ze stypendiów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia korzystało 41 młodych osób – uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów.

źródło – ekai/świdnicka

zdj. – katedra.swidnica.pl

Nasi partnerzy