Droga Krzyżowa w internecie – łączmy się duchowo.

  • Napisany przez:

„Piątek, szczególnie w Wielkim Poście to dzień, w którym rozważamy Drogę Krzyżową Jezusa Chrystusa, Jego cierpienie i śmierć dla nas i dla naszego zbawienia. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy w tym dniu łączyli się duchowo na modlitwie” – powiedział ks. Rytel-Andrianik w informacji przekazanej PAP.

Dodał, że w związku z trwającym obecnie stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i ograniczeniem liczby osób w kościołach, w internecie pojawia się coraz więcej propozycji na przeżywanie wielkopostnych nabożeństw w domach.

Rzecznik KEP poinformował, że dzięki transmisjom on-line w diecezjach wiele osób może łączyć się duchowo w rozważaniu Drogi Krzyżowej.

Ks. Rytel-Andrianik wskazał, że księża biskupi proponują transmisje Drogi Krzyżowej on-line. W piątek o 20:10 na stronach www.prymaspolski.pl, www.archidiecezja.pl oraz kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej będzie dostępna Droga Krzyżowa z kaplicy domu arcybiskupów gnieźnieńskich, którą poprowadzi prymas Polski abp Wojciech Polak.

Jak podkreślił rzecznik Episkopatu, propozycji w mediach społecznościowych jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

„Jeśli jesteś młodą osobą i nie masz problemu korzystania z internetu, pamiętaj też o tym, aby pomóc w tym swoim rodzicom czy dziadkom. Niech ten czas połączy pokolenia na wspólnej modlitwie” – zachęcił ks. Rytel-Andrianik.

źródło – KEP

zdj. – Pixabay

Nasi partnerzy