Eucharystia Jedności w Dzierżoniowie

  • Napisany przez:

W Dzierżoniowie w kościele pw. Maryi Matki Kościoła 16 września odbyła się Eucharystia Jedności. To inicjatywa Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. W Eucharystii uczestniczyły różne wspólnoty wraz ze swoimi pasterzami m.in. Odnowa w Duchu Świętym, Domowy Kościół, Róże Różańcowe, Mężczyźni św. Józefa.

Eucharystii przewodniczył ks. Jarosław Leśniak proboszcz parafii pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie, a homilię wygłosił ks. Tomasz Kowalczuk opiekun Wspólnoty Oblubieńca w Bielawie. Nawiązując do Ewangelii mówił, że – Pan Jezus pokazuje nam naszą ślepotę w patrzeniu na Boga i drugiego człowieka. Zachęcam do budowania jedności małymi krokami w swojej wspólnocie, grupie w swojej parafii. Zachęcam do podjęcia konkretnych kroków, o których mówi Jezus Chrystus. Eucharystia Jedności na której się gromadzimy niech będzie ku temu dobrą okazją. Podejmijmy więc konkretny krok ku jedności prosząc Jezusa Chrystusa, aby uzdrowił naszą słabość, byśmy widzieli brata i siostrę w drugim człowieku – mówił homileta.

Po Eucharystii odbyła się modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

– Idea Eucharystii Jedności odbywa się tego samego dnia w trzech miejscach w diecezji, czyli w Dzierżoniowie, Kłodzku i Wałbrzychu. Eucharystia Jedności ma łączyć wszystkie wspólnoty, które działają w każdej parafii. Idea wypływa od Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, a do uczestnictwa zaproszone są wszystkie grupy – mówiła Joanna Otrowska ze Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

Nasi partnerzy