Inauguracja Organów Englera

Inauguracja Organów Englera w bazylice św. Elżbiety
To wydarzenie na skalę Dolnego Śląska, ale i całej Polski. Po raz pierwszy od 45 lat usłyszymy legendarny „Głos Śląska”, czyli organy Englera. Majestatyczny instrument został odbudowany przez miasto Wrocław po pożarze z 9 czerwca 1976 roku. Zapraszamy na inaugurację. Można też wysłuchać koncertu na żywo przez internet!
 „Głoś Śląska” zabrzmi ponownie 27 stycznia w trakcie uroczystości, która będzie się składała z poświęcenia organów – dokona tego ks. abp. gen. bryg. dr Józef Guzdek (Administrator Apostolski Ordynariatu Polowego) –  oraz koncertu prezentującego możliwości muzyczne odbudowanego instrumentu. Jako gwiazda wystąpi Lorenzo Ghielmi, wybitny włoski organista. Także on, w towarzystwie chóru Narodowego Forum Muzyki, wykona skomponowane specjalnie na ten instrument „Te Deum”, autorstwa prof. Wojciecha Widłaka. Wydarzenie będzie miało charakter zamknięty. Wezmą w nim udział osoby bezpośrednio zaangażowane w odbudowę instrumentu oraz parafianie wraz z przedstawicielami wojska, władz państwowych i samorządowych. Wszyscy chętni będą mogli na żywo oglądać transmisję z uroczystości online, którą udostępnimy na naszej stronie www.wakcji24.pl.
28 stycznia Lorenzo Ghielmi zagra koncert otwarty dla chętnych. Bezpłatne wejściówki (maksymalnie dwie na osobę) można odbierać w najbliższą sobotę, 22 stycznia, w Domku Miedziorytnika, ul. św. Mikołaja 1 we Wrocławiu (bezpośrednio przy kościele garnizonowym), w godz. 11.00–13.00. Chętnych do uczestniczenia w tym wydarzeniu będą obowiązywały aktualne zasady sanitarne na dzień 28 stycznia 2022 roku (na dziś to limit dla osób niezaszczepionych, obowiązek zakrywania ust i nosa, posługiwanie się certyfikatem covidowym).
W związku z sytuacją pandemiczną organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w organizacji wydarzenia. Bilety są numerowane, w przypadku wprowadzenia nowych rządowych obostrzeń i konieczności zmniejszenia liczby uczestników wydarzenia istotna będzie kolejność odebrania biletu.
W trakcie koncertu widzowie będą świadkami niezwykłego wydarzenia – performansu artysty Oskara Podolskiego, który pomaluje kopię zdobiącej organy figury Aarona. Jest to część szerszego projektu, w którym 30 artystów z całej Polski dokona własnej kolorystycznej interpretacji odlewu twarzy Aarona. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w Concordia Design Wrocław, wyspa Słodowa 7, od 30 stycznia do 2 lutego w godz. 12-18. Wstęp wolny – z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Nasi partnerzy