Jedyne katolickie liceum w diecezji

  • Napisany przez:

Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu to katolicka szkoła, która od ponad 70 lat kształci i wychowuje młodzież. Uczennice spoza Wałbrzycha mogą mieszkać w szkolnym internacie. Każdego roku 100%  naszych uczennic zdaje maturę i kontynuuje naukę na wybranych kierunkach studiów.

Pobyt w szkole Sióstr Niepokalanek to czas dobrze wykorzystany. Nauczyciele dbają, by uczniowie rozwijali nie tylko swoje możliwości intelektualne i talenty, ale także kształtowali charaktery. W naszym liceum uczniowie  nie są anonimowi, każdego wspieramy w dążeniu do wyznaczonego celu.

Do czteroletniego liceum przyjmujemy także chłopców.

Więcej informacji można uzyskać 11 maja 2019 r., podczas Dni Otwartych oraz na stronie internetowej szkoły – www.walbrzych.niepokalanki.pl

 

Program dni otwartych:

„Jesteś serca biciem” – warsztaty z biologii, „Gwiazdą być!” – obserwatorium astronomiczne, „50 słów w 10 minut?” – tajniki neurodydaktyki, zwiedzanie szkoły, zasady rekrutacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak uczyć się szybko i skutecznie?

Dodatkowe zajęcia edukacyjne z neurodydaktyki w klasach pierwszych.

Czasami uczysz się, a jednak nie widzisz efektów?                Spędzasz godziny nad książkami, a dostajesz ocenę ze sprawdzianu jakbyś nic nie robił? Na tych zajęciach poznasz min. techniki            i sposoby efektywnego uczenia się, zrozumiesz jak uczy się twój mózg i co sprzyja temu procesowi, a poznane techniki wykorzystasz w praktyce podczas nauki w naszym liceum                   i przekonasz się, że nauka wcale nie musi być nudna!

 

 

Nasi partnerzy