Kawiarenka z duszą

  • Napisany przez:

Ciasta, desery, kawa, herbata, a przede wszystkim okazja do spotkań i rozmowy. W parafii pw. WNM w Bielawie, 28 listopada, czynna była „Kawiarenka z duszą”. To pomysł mający na celu integrację parafian, a także wsparcie  młodzieżowych grup parafialnych.

Pomysł zrodził się dwa lata temu. – Zaczynaliśmy od sprzedaży kremówek w październiku w Dzień Papieski. Potem były inne okazje. Ciasta przynosi młodzież ze scholii, Dzieci Boże i ministranci. Kawiarenkę tworzymy z pasją. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczamy na dofinansowanie wyjazdów młodzieży. Dwa lata dołożyliśmy się do wyjazdu ministrantów i młodzieży ze scholii do Włoch – mówiła Agnieszka Zawłocka.

Przed pandemią kawiarenka była czynna w jedną z niedziel miesiąca.  – W ostatnim czasie bardzo brakowało nam wspólnych spotkań. Działanie odnowiliśmy ponad miesiąc temu „Kawiarenką papieską.” Zainteresowanie jest bardzo duże. Ludzie chętnie przychodzą napić się dobrej kawy, herbaty, zjeść ciasto. Najwięcej osób przychodzi przed południem – dodała Agnieszka Zawłocka.

Następna okazja do spotkań w „Kawiarence z duszą” będzie w styczniu.

Nasi partnerzy