Małe świętowanie

„Małe świętowanie” 5-lecia ustanowienia naszego Sanktuarium

Wydarzenia, które będą towarzyszyły naszemu „małemu świętowaniu” 5. rocznicy ustanowienia Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdrój:

– Piątek 06.05. – Msza św. godz. 20.00 a po niej Ekstremalna Noc Fatimska;

– Pierwsza Sobota  07.05. – Msza św. godz. 18:00 i nabożeństwo pierwszosobotnie;

– Piątek 13.05. – Msza św. 17:19 (godzina zamachu na Jana Pawła II) – po Mszy poświęcenie tablicy pamiątkowej.

Zapraszajcie swoich znajomych na ten szczególny czas modlitwy Jerycha Różańcowego.

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdrój zostało ustanowione przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Ignacego Deca 6 maja 2017 r. w setną rocznicę Objawień Fatimskich. W tę pierwszą sobotę maja została odprawiona Msza św. przy figurze Niepokalanego Serca Maryi „sprowadzonej z Fatimy”, w trakcie której odczytano dekret ustanawiający Sanktuarium. Uroczystość ustanowienia była dobrą okazją do podkreślenia i przypomnienia znaczenia Objawień Fatimskich licznie przybyłym pielgrzymom. Możemy powiedzieć, że w planach Opatrzności Bożej do tego wydarzenia diecezja świdnicka przygotowywała się duchowo poprzez peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej po parafiach diecezji. W uroczystościach ogłoszenia uczestniczył również o. Generał Zgromadzenia Javier Alvarez Ossorio, a także o. Prowincjał Piotr Budrewicz i licznie przybyłe duchowieństwo diecezjalne i zakonne.

Cel i zadanie Sanktuarium zostało wyrażone w dekrecie Je erygującym: Dla uczczenia Niepokalanego Serca Maryi poprzez odprawianie pierwszych sobót miesiąca, jako wynagrodzenie i zadośćuczynienie za tyle rodzajów bluźnierstw i obelg, których doznaje Matka Boża, oraz mając na względzie potrzeby duchowe wszystkich pielęgnujących duchowość Najświętszych Serc – Najświętszego Serca Chrystusa Króla Miłości i Niepokalanego Serca Maryi, a także potrzebę zgłębiania treści i przesłania Matki Bożej z Fatimy.

o. Zdzisław Świniarski SSCC

źródło;http://www.sanktuarium-fatimskie.pl/

foto;http://www.sanktuarium-fatimskie.pl/

 

 

Nasi partnerzy