Milion dzieci modli się na różańcu

  • Napisany przez:
Dzieci na wszystkich kontynentach modlić się będą na różańcu o pokój i pojednanie oraz uwolnienie świata od kryzysu sanitarnego i ekonomicznego wywołanego koronawirusem. Kolejny rok z rzędu modlitwę organizuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”.
 

Z każdym rokiem w ten szczególny różaniec włącza się coraz więcej dzieci. W tym roku chcemy, by szczególnie pamiętały o swych rówieśnikach i rodzinach cierpiących z powodu pandemii koronawirus.

– podkreśla kard. Mauro Piacenza, międzynarodowy przewodniczący Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). Wskazuje on, że ta akcja uczy dzieci wzajemnej solidarności i odpowiedzialności za siebie nawzajem, pokazując jednocześnie, że wszyscy jesteśmy w rękach Boga.

Na pomysł tej akcji wpadła w 2005 r. nikomu nieznana katechetka z Wenezueli, podczas modlitwy różańcowej z dziećmi. Inspiracją dla niej były słowa ojca Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.

Od 2008 r. tę modlitewną akcję promuje na świecie PKWP.

Więcej informacji na: www.modlitwamilionadzieci.pl

źródło – ekai

zdj. – red.

Nasi partnerzy