Nowe zasady podczas uroczystości religijnych

  • Napisany przez:
Od 17 października obowiązywać będą nowe zasady podczas uroczystości religijnych – zdecydował w czwartek rząd. W strefie żółtej w czasie sprawowanych liturgii będzie mogło przebywać w kościele maksymalnie 1 osoba na 4 mkw. W strefie czerwonej będzie mogło przebywać maksymalnie 1 osoba na 7 mkw powierzchni świątyni.
-zakaz organizowania imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje) oraz udział w zgromadzeniach publicznych maksymalnie do 10 osób.

-szkoły wyższe i ponadpodstawowe mają przejść na tryb nauczania zdalnego (z wyłączeniem zajęć praktycznych). Wydarzenia sportowe będą mogły się odbywać, ale bez udziału publiczności. W przypadku wydarzeń kulturalnych dopuszczalne będzie 25% obłożenia publiczności. Zawieszona zostaje natomiast działalność basenów, aquaparków i siłowni.

-bary czy restauracja w obu strefach mogą działać w godz. 6-21 (co drugi zajęty stolik), a potem jedynie na wynos.

-transport publiczny – obie strefy: 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich

-ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych – do 5 osób na 1 kasę.

W strefie żółtej:

-szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na nauczania hybrydowe. W weselach i konsolacjach będzie mogło brać udział maksymalnie 20 osób, ale bez zabaw tanecznych.

-podobne jak w strefie czerwonej mają obowiązywać zasady funkcjonowania obiektów sportowych (zamknięte) oraz organizacji wydarzeń sportowych (bez udziału publiczności) i kulturalnych (25% publiczności).

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował ponadto o rozszerzeniu strefy czerwonej do 152 powiatów. Włączone do niej zostało 11 miast wojewódzkich, w tym Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Łódź, Trójmiasto czy Częstochowa.

źródło – ekai

zdj. – pixabay

Nasi partnerzy