S.M Dulcissima Hoffmann

Mam na imię Helenka. Kochani Rodzice nadali mi je na chrzcie świętym, a na drugie imię dali mi Joanna. Urodziłam się 7 lutego 1910 r w Świętochłowicach Zgodzie a wtedy podobno był to poniedziałek. Nie czekałam długo na sakrament chrztu świętego. Moi kochani Rodzice poprosili Księdza Franciszka Sitka, by ochrzcił mnie 13 lutego. Trzeba Bogu dziękować za te świętą chwilę. Jestem pierwszym dzieckiem w naszej rodzinie.

Do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej zostałam przyjęta w 1928 roku. Po roku, 23. października 1929 r., otrzymałam habit zakonny i nowe imię – Siostra Maria Dulcissima. Mimo nawrotów choroby, której pierwsze oznaki pojawiły się przed świętami Bożego Narodzenia 1928 r. starałam się pogłębiać swe życie duchowe. Pracowałam nad pokorą, chciałam pozostać skromną a zarazem pełną miłości do przełożonych i współsióstr, chciałam być gotowa do modlitwy i pracy. Miałam w sercu żywe pragnienie, by ratować dusze dla Zbawiciela i zostać świętą na prostej drodze obowiązku.

Pamięć o mojej skromnej osobie oraz o mojej miłości do Boga i ludzi jest wciąż żywa. Widzę jak wiele osób przyjeżdża na mój grób i prosi, i modli się. U Boga nie ma rzeczy niemożliwych. O Jezu pomóż duszom, które prosiły mnie o modlitwę. Pomóż im i daj im to, o co proszą. One chcą sprawić radość tylko Tobie i Twojej Matce.

Zawsze pamiętam o Was i proszę,
abyście i Wy nie zapominali o mnie.
Wasza Siostra Dulcissima

PS. Do zobaczenia w Niebie!

od 7 marca do 21 marca !
Wystawę Panteonu Górnośląskiego poświęconą służebnicy Bożej s.M. Dulcissimie Hoffmann można oglądać we Wrocławiu a także od 8 marca do 22 marca w Bazylika Mniejsza Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie.
Zapraszamy!
źródło https://dulcissima.pl/moje-zycie/

 

Nasi partnerzy