Serce dla serca

W parafii pw. Wniebowzięcia NMP pw. Zespół Caritas od lat pomaga najbardziej potrzebującym. Organizuje liczne akcje, a zebrane fundusze przeznacza na pomoc osobom z terenu całego miasta. Około 100. osób objętych jest stałą pomocą żywnościową. Dodatkowo przed świętami dla osób korzystających ze „Spiżarni św. Ojca Pio” zostanie zorganizowana Wigilia.

Podczas spotkania każdy otrzyma świąteczną paczkę.  – Parafialny oddział Caritas podjął decyzję, by przed świętami nie tylko obdarować najbardziej potrzebujących paczkami, które przez cały rok wydajemy. W tym roku przygotowujemy wigilię dla osób potrzebujących. Rozdanych zostanie m.in.  800 sztuk pierogów. Dodatkowo każdy otrzyma paczkę ze środkami czystości, które przynoszą wierni z naszej parafii – mówił ks. Daniel Marcinkiewicz, przewodniczący Zespołu Caritas w Bielawie im. św. Ojca Pio.

Wigilia odbędzie się 23.12 o godz. 14.30. – Wigilię przygotowujemy dla blisko 100 osób. W paczce wigilijnej oprócz żywności i środków czystości znajdzie się także opłatek, który będzie taką łącznością między nami wolontariuszami, a osobami potrzebującymi. Na to spotkanie zostaną zaproszeni księża posługujący w naszej wspólnocie parafialnej. Chcemy wspólnie spędzić czas z osobami potrzebującymi zachowując obostrzenia sanitarne, by nikogo nie narazić na niebezpieczeństwo zachorowania – dodał ks. Daniel.

W tym roku, podobnie jak w minionych latach, parafialny Zespół Caritas w Bielawie wydał paczki za blisko pół miliona złotych. „Spiżarnia św. Ojca Pio” otrzymuje żywność od sklepów wielkopowierzchniowych.

ak

Nasi partnerzy