Śladami Jezusa-od Wieczernika do Grobu Pańskiego

  • video
  • Napisany przez:

Śladami Jezusa – komputerowa rekonstrukcja miejsca śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, mowa o multimedialnej wystawie , którą można zwiedzać do 27 października przy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Wystawa Śladami Jezusa składa się z ośmiu multimedialnych sal, z których każda używa innej technologii i opowiada inny rozdział historii Jezusa. Zwiedzających przez cały czas prowadzi głos narratora, w którego rolę wcielił się Piotr Fronczewski. Podróż zaczyna się w Wieczerniku, z którego zwiedzający przenoszą się do Jerozolimy z I wieku i wędrują śladami Jezusa do ogrodu Getsemani, następnie wychodzą za mury Jerozolimy, by stanąć u stóp Golgoty i Bożego Grobu. Po czym poznają ślady męki Jezusa, a następnie poznają historię pochówku Jezusa – całunu i chust, w które był zawinięty.

Następnie przechodzą do sali kinowej, gdzie mogą wysłuchać historii Bożego Grobu, przechodząc płynnie do opowieści o rozwoju chrześcijaństwa i polskich śladach w Ziemi Świętej. Podróż kończy się powrotem do Wieczernika.

Format wystawy łączy technologię filmu, teatru, wystawy, widowiska muzycznego, dając w efekcie formę przeżycia duchowego. Możemy poczuć zapach ogrodu Getsemani i olejków pogrzebowych, którymi namaszczono Jezusa, usłyszeć język, w którym mówił, zobaczyć miejsce, w którym umarł… i zmartwychwstał. Jak potwierdzają organizatorzy Śladami Jezusa jest pierwszą tego typu wystawą w Europie.

Interaktywna wystawa znajduje się przy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, na parkingu obok Domu Pielgrzyma. Czynna jest codziennie w godzinach 9.00 – 21.00, do 27 października. Dostępna jest w trzech wersjach językowych: polskiej, włoskiej i angielskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.sladamijezusa.pl oraz na Facebooku i Instagramie.

Multimedialną ekspozycję swoim patronatem objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, także metropolita częstochowski abp Wacław Depo, Przeor Klasztoru na Jasnej Górze o. Marian Waligóra OSPPE oraz Kustosz Ziemi Świętej o. Francesco Pattona OFM.

źródło – BP KEP

Nasi partnerzy