Spotkanie grup synodalnych

Spotkanie konsultacyjne koordynatorów i uczestników grup synodalnych


Trwa etap diecezjalny Synodu. 19 lutego w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie odbędzie się Spotkanie konsultacyjne koordynatorów i uczestników grup synodalnych. Do 7 lutego trwają zapisy. 

Grupy synodalne w naszej diecezji rozpoczęły pracę na początku grudnia.  – Należą do nich wierni poszczególnych parafii. Są to osoby od bardzo gorliwych, praktykujących katolików po osoby będąca poza regularnym rytmem życia parafialnego. Też w szkołach powstały grupy synodalne: uczniów, nauczycieli, katechetów. Mamy też w naszej diecezji grupy synodalne poszczególnych duszpasterstw, środowisk – mówił ks. Krzysztof Ora, przewodniczący zespołu synodalnego diecezji świdnickiej.

 Tematy wyznacza vademecum synodalne.  – Dotyczą umiejętności słuchania. Istota tego synodu polega na wzajemnym słuchaniu, by usłyszeć każdy głos. Sprawozdania poszczególnych parafii są opisem jak wygląda nasze codzienne życie. Też pojawiają się pewne pomysły, sugestie, postulaty. Rolą zespołu synodalnego powołanego przez biskupa jest synteza tych wypowiedzi. Chcemy zwrócić uwagę na wątki nowe, pionierskie, które mogą zostać wykorzystane w życiu parafialnym – dodał ks. Krzysztof Ora. 

Etap diecezjalny Synodu rozpoczął się 17 października Mszą św. w katedrze świdnickiej. W listopadzie były spotkania koordynatorów. Na początku grudnia w poszczególnych parafiach odbyło się błogosławieństwo koordynatorów.


Aleksandra Kornicka

Nasi partnerzy