Św. Józef wyprasza dar potomstwa

  • Napisany przez:

W sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Świdnicy, 30 października o godzinie 12:00, bp Marek Mendyk przewodniczył Mszy św. i nabożeństwu dla małżonków oczekujących na dar potomstwa.

Obecnie w Kościele przeżywamy Rok św. Józefa i Rok Rodziny. – To nabożeństwo wprowadziliśmy dwa lata temu. Co miesiąc wraz z Józefem prosimy o dar potomstwa dla małżonków. Wiemy, że wielu małżonków boryka się z takimi problemami dlatego zapraszamy ich do nas. Zauważyliśmy, że jest taka potrzeba. Osobiście od dawna modliłem się o potomstwo dla wielu małżonków. Zawsze cieszę się, że małżonkowie przychodzą i dziękują. Małżonkowie zostawiają nam też na kartkach swoje intencje i przez cały miesiąc Bractwo św. Józefa otacza ich modlitwą. Nie jest to jednorazowa modlitwa – mówił o. Dariusz Laskowski, OSPPE proboszcz parafii.

Małżonkowie przychodzą prosić, ale i dziękować za dar potomstwa. – Cieszymy się że owoce naszej modlitwy. Małżonkowie przychodzą z dziećmi i mówią, że wymodlili u nas. Ostatnio dostałem świadectwo. Małżonkowie przez rok uczestniczyli w nabożeństwach i teraz przyjeżdżają dziękować św. Józefowi za wstawiennictwo – dodał kustosz sanktuarium.

Od maja – co miesiąc – w pierwszą niedzielę miesiąca w diecezjalnym sanktuarium św. Józefa o godz. 18.30 sprawowana jest Mszą św. dla małżeństw nie mających potomstwa. Po Eucharystii odprawiana jest nowenna z zawierzeniem św. Józefowi, błogosławieństwo każdego z małżeństw Najświętszym Sakramentem, a także każdy otrzymuje modlitwę codzienną do św. Józefa o dar potomstwa.

ak

Nasi partnerzy