Świeć przykładem i noś odblaski

  • Napisany przez:

Kościół katolicki w Polsce angażuje się w akcję „Świeć Przykładem”, bo jest to wyraz miłości bliźniego – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. 3 października zainaugurowano trzecią edycję akcji „Świeć Przykładem”. Tym razem będzie ona przebiegała pod hasłem „Noś Odblaski”.

W akcję prowadzoną przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji włącza się już po raz trzeci obok Konferencji Episkopatu Polski również Polska Rada Ekumeniczna.

W promowanie bezpieczeństwa na drodze i akcji „Świeć Przykładem”, włączyło się również, w tym roku w sposób szczególny Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Prezes KSM Patryk Czech podkreślił, że młodzi z KSM chcą świecić dobrym przykładem i zapewnił, że będą rekomendować noszenie odblasków jako nawyk i informować o akcji „Świeć Przykładem”.

„Świeć przykładem” to akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do pieszych będących niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W tym roku organizowana jest po raz trzeci, tym razem pod hasłem „Noś odblaski”.  Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. W akcję od trzech lat włączają się  przedstawiciele Policji, Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej.

źródło – BP KEP

Nasi partnerzy