W górę serca!

  • video
  • Napisany przez:

W dniu 24 lipca Ojcowie Oblaci wydali oświadczenie, że organizacja modlitwy „Polska pod Krzyżem” w sanktuarium na Świętym Krzyżu jest niemożliwa.
Trwa rozeznawanie i poszukiwanie rozwiązań.

Prosimy o modlitwę w intencji dalszych działań zgodnych z wolą Boga oraz o potrzebne łaski dla wszystkich, którzy zaangażowali się w to dzieło. Polska pod Krzyżem nie została odwołana! Odbędzie sie w innym miejscu! Zapisujcie się !

Już blisko 15.000 osób zapisało się na wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. Dla organizatorów, Fundacji Solo Dios Basta, jest to wielkie umocnienie i kolejny sygnał, że w akcji może uczestniczyć setki tysięcy Polaków.

Wydarzenie rozpoczyna się 14 września. Podróż na miejsce może mieć charakter pielgrzymki. Trwają bardzo intesywne prace nad szczegółowym programem godzinowym. Wydarzenie składa się zasadniczo z dwóch części. W sobotę poprzez: sakrament spowiedzi, Mszę Świętą, konferencję, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod Krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie trwające do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej.

Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę.

Jak wynika z informacji prasowej z dnia 21 lipca 2019 r.,bp Wiesław Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej, przesłał organizatorom modlitewnej akcji „Polska pod Krzyżem” gratulacje i słowa poparcia. Równocześnie poinformował, że zaapelował do kapłanów i wiernych diecezji włocławskiej o modlitewną łączność z uczestnikami spotkania w dniu 14 września. W opinii organizatorów wydarzenia, poparcie bpa Meringa jest potwierdzeniem zasadności organizacji wspólnej modlitwy pod krzyżem i może stanowić zachętę dla kolejnych diecezji.

źródło/ zdj. – fundacja Solo Dios Basta

 

Nasi partnerzy