„Z muzyką przez wieki”

Mamy zaszczyt Zaprosić wszystkich zainteresowanych naszymi koncertami i nie tylko na Prezentacje Organowe „Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI” do parafii Wniebowzięcia NMP w Kamieńcu Ząbkowickim

Podczas prezentacji będzie można nie tylko posłuchać utworów wielkich kompozytorów wykonanych na naszych organach , ale odbędzie się także podróż do wnętrza tego pięknego instrumentu. Każdy będzie mógł zobaczyć, na wielkim ekranie, jak jest zbudowany i jakie dźwięki, i efekty dźwiękowe kryją się za piszczałkami króla instrumentów. Jak to miało miejsce w roku ubiegłym podczas koncertów zbierać będziemy ofiary na konserwację i bieżące naprawy naszych organów.

Na pierwsze w tym roku prezentacje organowe zapraszamy już 1 maja 2022 o godzinie 16:00 do Kościoła Parafialnego w Kamieńcu Ząbkowickim. W tym roku będziemy gościć wybitnych i utalentowanych muzyków, którzy wprowadzą nas w świat muzyki organowej i zaprezentują nam nasz instrument od środka. Nasze tegoroczne spotkania z muzyką poprowadzą studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod czujnym okiem swojego Profesora Piotra Rojka, który zagra na naszym instrumencie już 1 maja. Kolejny koncert 12 czerwca poprowadzi i zagra dla nas Maciej Lewandowicz- student I roku studiów II stopnia w kierunku organów, a już 3 lipca zaprezentują swoje umiejętności Zofia Chankowska i Maciej Żórawik- studenci I roku studiów I stopnia. Kolejny koncert odbędzie się 28 sierpnia podczas którego odbędziemy podróż w świat przepięknej muzyki w który nas zabierze Mateusz Żegleń- student I roku studiów II stopnia. Ostatni koncert 25 września,będzie zwieńczeniem całego cyklu Prezentacji Organowych w naszy Kościele. Zagra dla nas Michał Dziki- wykładowca Akademi Muzycznej i asystent Profesora Piotra Rojka naszego przyjaciela.

Cykl Prezentacji Organowych nie mógłby się odbyć gdyby nie pomoc osób, którym muzyka organowa jest bliska  sercu. Wielkie podziękowanie kierujemy w stronę Księdza Proboszcza Wojciecha Zmysłowskiego i Burmistrza Miasta Kamieniec Ząbkowicki Pana Marcina Czernieca za okazaną pomoc w organizacji i objęcie swoim patronatem naszych „Spotkań z Muzyką przez wieki”

Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy chcą nie tylko posłuchać przepięknej muzyki lecz także zobaczyć jak organy wyglądają od środka. Atmosfera wnętrza naszej przepięknej  pocysterskiej świątyni zapewni niezapomnianą podróż w czasy wielkich kompozytorów którzy tworzyli przepiękną muzykę organową.  Koncerty rozpoczynamy o godz.16.00 WSTĘP WOLNY. ZAPRASZAMY

Szczegółowe informacje na temat naszych prezentacji organowych znajdują się na plakatach wywieszonych na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz na facebooku.

 

Nasi partnerzy