Zaproszenie na I Wałbrzyski Marsz Papieski – aby dać świadectwo o pontyfikacie św. Jana Pawła II

W 18. rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II, aby nawiązać do wałbrzyskiej tradycji Mszy św. „stadionowej”, w tym roku mieszkańcy tego miasta postanowili zorganizować i zaprosić do udziału w I Wałbrzyskim Marszu Papieskim.

Zaproszenie skierowane jest do każdego, komu bliska jest osoba św. Jana Pawła II i Jego nauczanie. W ten sposób chcemy oddać hołd i uczcić największego z rodu Polaków oraz podkreślić znaczenie pontyfikatu Jana Pawła Wielkiego dla najnowszej historii Polski, Europy i świata – mówi w imieniu organizatorów radny rady miejskiej Wałbrzycha Jerzy Langer.

I Wałbrzyski Marsz Papieski odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia 2023. Początek o godz. 12:00 na placu parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu (al. Podwale 2A). Przemarsz zaplanowano na trasie: al. Podwale, ul. Grodzka, al. Jana Pawła II do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie zwieńczeniem marszu będzie Msza św. Uczestnicy mogą wziąć ze sobą flagi narodowe i papieskie oraz zaprosić inne osoby z kręgu bliskich i znajomych.

Nasi partnerzy