Życzenia biskupa Marka Mendyka

  • Napisany przez:

– Święta Bożego Narodzenia przywołują klimat domu, rodzinnych spotkań oraz wspomnienia o tych, którzy odeszli do Pana. Możemy powiedzieć, że to, co jest wspólne dla wszystkich ludzi, to właśnie doświadczenie domu, także jego braku – mówi bp Marek Mendyk.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego nowego 2023 roku biskup Marek Mendyk do wszystkich wiernych diecezji świdnickiej skierował szczególne słowa życzeń. Przywołując atmosferę rodzinnego domu nieodłącznie związaną z tym świątecznym czasem

Przychodzący na świat Bóg podzielił doświadczenie człowieka potrzebującego domu. Ten dom zapewnili nowo narodzonemu Jezusowi Józef i Maryja. Dom pełen prostoty, miłości, troski i wzajemnej służby, a zarazem stałej obecności Boga. Jest on wzorem dla chrześcijańskiej rodziny – mówi bp Marek Mendyk.

Przypomina, że rodzina jest pierwszym miejscem, gdzie człowiek uczy się, jak funkcjonuje świat, ale też uczy się właściwych odniesień do świata i do innych ludzi. – Wszystkie międzyosobowe odniesienia i relacje w domu św. Jan Paweł II nazywał „komunią osób”. Poprzez nie każdy wchodzi do wielkiej rodziny ludzkiej i do rodziny Bożej, jaką jest Kościół. Słowo Kościół jest dzisiaj kluczowe. To nie są tylko księża i siostry zakonne. Wszyscy ochrzczeni tworzą wspólnotę Kościoła. Każdy z nas ma w nim swoje miejsce i misję. Bardzo bym chciał i życzę – także modlę się o to z całego serca – abyśmy w Kościele odnaleźli swój dom – dom wyznawanej wiary, serdecznej i ufnej modlitwy, wzajemnej służby, otwartości, miłości, dom pełen życzliwości – dodaje.

Zapraszamy do odsłuchania i dzielenia się życzeniami bpa. Marka Mendyka, które dostępne są na naszym kanale YouTube:

 

 

Nasi partnerzy