Doroczne spotkanie patriotów

  • Napisany przez:
Przystanek Niepodległość żyje od rana do późnych godzin, bo długo trwają nocne Polaków rozmowy… W debatach dyskutujemy o Polsce, o naszej przeszłości, teraźniejszości, przyszłości. O  szansach, zagrożeniach, ważnych wydarzeniach w kraju i na świecie. Słuchamy wybitnych publicystów, historyków, polityków. Spieramy się. Czasem bywa bardzo gorąco…
Stałe tematy poruszane w trakcie spotkań dotyczą Żołnierzy Wyklętych i Smoleńskiej Tragedii. Gościmy wybitnych znawców i badaczy zagadnienia jak i osoby bezpośrednio związane z tymi wydarzeniami.
Patriotyczne koncerty – plenerowe i w sali, wystawy, spektakle to artystyczne bogactwo naszych spotkań. Towarzyszy nam wojsko – 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka prezentując statyczny pokaz broni i obowiązkowo serwując grochówkę.
Goście Przystanku Niepodległość mają ze sobą flagi. Biało-czerwone pięknie prezentują się podczas koncertu, są też wyjątkową oprawą mszy św. w intencji Ojczyzny – odprawianej na zakończenie Przystanku.
W „Patriotycznej Księgarni” można kupić książki obecnych na Przystanku dziennikarzy, płyty, oraz zebrać autografy.
O godz. 14.00 na rozpoczęcie „Przystanku Niepodległość”, odprawiona będzie Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Polanicy Zdrój, sprawowana przez JE bpa Ignacego Deca.

źródło – przystanekniepodległość.pl

Nasi partnerzy