III Festiwal Słowian pod Ślężą

  • Napisany przez:

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Słowiańskiej  zaprasza wszystkich na trzecią już edycję Festiwalu Słowian pod Ślężą, która od tego roku przyjęła nazwę SWAR. W piękne i słoneczne dni początku lipca możecie się spodziewać wielkiej ilości atrakcji, począwszy od strawy dla ducha, jaką będą wykłady i prelekcje o naszej słowiańskiej historii, kulturze oraz wierzeniach, poprzez wiele inspirujących koncertów, które będą mieć miejsce wieczorami. Będziecie mogli sprawdzić się w wielu rzemiosłach z dawnych czasów na kramach rzemieślniczych, gdzie będą przeprowadzane warsztaty tkackie, garncarskie i wiele innych. Na miejscu znajdą się rekonstruktorzy historyczni z czasów wczesnego średniowiecza plemion słowiańskich oraz wikińskich.
Tyle i jeszcze więcej atrakcji czekają już na Was w dniach 6-8 lipca 2018 roku na terenie schroniska „Pod Wieżycą” w Sobótce przy ulicy Armii Krajowej 13. Trzecia już edycja Festiwalu Słowian pod Ślężą doczekała się swojej nazwy SWAR 🙂 z czego osobiście jesteśmy bardzo zadowoleni. Nazwa ta zasługuje na wytłumaczenie.
Swar to nie tylko swarzący się między sobą ludzie, czyli kłócący się i spierający, swar to żar lejący się z nieba. Swar to energia, która w te dni będzie nas otaczała i sprawiała wiele nieopisanych przyjemności. Z racji tego, że Ślęża od zawsze była domeną kultu słonecznego plemion natywnych, także nazwa jest bardzo adekwatna.
Więc niechaj słońce swarzy mocno w te piękne dni i przysporzy wiele uśmiechu na każdej twarzy, która zawita w ten piękny zakątek Polski. Po dodatkowe informacje możecie sięgnąć również na stronę festiwalu www.swar.pl

Źródło informacji http://swar.pl/
 

Nasi partnerzy