Koncert kameralny – dwie altówki

  • Napisany przez:

3 października w kościele pw. Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu usłyszeć mogliśmy dwie pięknie brzmiące altówki w rękach nie mniej pięknych dwóch kobiet – Pani Jadwigi Stanek i Pani Małgorzaty Kosińskiej.

W repertuarze nie zabrakło Carla Stamitza – Duo C – dur na dwie altówki. Mogliśmy usłyszeć Alessandro Rolla – Duo F – dur na dwie altówki.
Pani Małgorzata Kosińska ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczyła ją Pani dr Jadwiga Stanek. Ukończyła też filologię angielską na PWZS w Wałbrzychu i na co dzień uczy angielskiego dzieci w szkole podstawowej przy ZSP nr 5 w Wałbrzychu.
Panie Jadwiga Stanek również ukończyła akademię muzyczną w Bydgoszczy. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie altówki prof. Jana Paruzela. Na co dzień pracuje przy macierzystej uczelni.
Pani Jadwiga Stanek jest dumna ze swojej uczennicy. ” Mam nadzieję, że są Państwo zadowoleni z koncertu. Po sytuacji pandemicznej bardzo brakuje nam kontaktu z publicznością. Cieszę się, że mogliśmy tu być. W tak pięknym i urokliwym kościele”.
Dla przypomnienia: ten kameralny koncert zakończył w iście kulturalny sposób uroczystość patronów parafii – Świętych Aniołów Stróżów, która miała miejsce podczas uroczystej mszy świętej o godzinie 12:30.

Nasi partnerzy