Piękno uchwycone w fotografii

  • Napisany przez:

Zapraszamy na spotkanie z Kamilem Plutą, doktorantem w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, które odbędzie się 1 marca o godz. 13.00 w Świebodzicach. Będzie to prelekcja pt. „Geologiczna skarbnica Mokrzeszowa”. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży. Tego dnia odbędzie się również wernisaż wystawy fotograficznej Kamila Pluty pt. ” Fotograficzne impresje – Malowanie światłem” połączonej z prelekcją pt. „Geologiczna skarbnica Mokrzeszowa”.

Kamil Pluta tego samego dnia zaprezentuje 2 różne opowieści. Z jednej strony temat jak najbardziej przyziemny, a z drugiej ulotny. Geolog i fotografik z zamiłowania. Pragnie zaprezentować bliskie mu tematy zainteresowań i przybliżyć piękno okolicy Świebodzic jak i też niezwykłe dziedzictwo przeszłości tych ziem.

Zapraszamy na opowieść o Żwirowni w Mokrzeszowie. Miejsce to skrywa w sobie niezwykłe pamiątki związane z wydarzeniami jakie miały miejsce geologicznej przeszłości Świebodzic, ale i nie tylko. Można również spotkać się z przeszłością geologiczną obszaru Bałtyku czy Skandynawii, oraz świadectwa dawnego życia na Ziemi. Od ponad 150 lat miejsce to stanowi prawdziwą mekkę ściągającą naukowców i zbieraczy. Odkryjmy tą zapomnianą historię na nowo.
Poznajmy również ulotne piękno chwili uchwycone w fotografii. Głównym tematem zdjęć jest okolica: ta bliższa jak i trochę dalsza. Ukazana w różnych technikach fotograficznych, porach roku jak i dnia pozwoli na nowo odkrywać okolice, której to piękno może nam umykać w codziennych sprawach.

Nasi partnerzy