„Trzecia Godzina Dnia” w Krzeszowie

  • Napisany przez:

Artystyczne arcydzieło współtworzone przez kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Serdecznie zapraszamy na koncert TGD!

TGD to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę zaliczaną do nurtu pop-gospel. Koncerty wykonywane przez grupę za każdym razem dostarczają słuchaczom niezwykłych muzycznych i duchowych przeżyć.

Chór powstał w 1982 roku. Pomysłodawcą i założycielem przedsięwzięcia, a zarazem pierwszym kierownikiem zespołu został Janusz Sierla. W 1988 chór przyjął nazwę „Trzecia Godzina Dnia”, która jest nawiązaniem do momentu zesłania Ducha Świętego zapisanego w Dziejach Apostolskich (Dz.Ap. 2, 1-15).

W latach 1990–1991 funkcję kierownika zespołu pełnił Sławomir Szymański. Później na krótko do dyrygowania wrócił Janusz Sierla, by ostatecznie w 1993 przekazać pałeczkę Piotrowi Nazarukowi.

Termin: 26 lipca 2019, godz. 20:00

Miejsce: Bazylika Mniejsza w Krzeszowie

Organizatorzy: Krzeszów – Europejska Perła Baroku

Bilety w sprzedaży od 1 czerwca na www.sklep.opactwo.eu oraz stacjonarnie w Biurze Obsługi, Plac Jana Pawła II 3, 58-405 Krzeszów.

źródło – Organizatorzy

zdj. – fb organizatorów

 

Nasi partnerzy