I sobota miesiąca w Sanktuarium MB Fatimskiej

  • Napisany przez:

„A ty, czy rozpowszechniasz po świecie to, o co Matka Boża cię prosiła?” – takie pytanie s. Łucji postawił sam Pan Jezus podkreślając tym jak bardzo Mu zależy na „praktykowaniu” pierwszych pięciu sobót miesiąca.

Maryja zaś dopowiada prosząc: „Przynajmniej ty staraj się mnie pocieszyć i przekaż wszystkim, że obiecuję przyjść na pomoc w godzinę śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez pięć kolejnych miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią Różaniec, przez 15 minut towarzyszyć mi będą, rozmyślając o 15 tajemnicach Różańca w intencji zadośćuczynienia”.

Jakaż to piękna prośba a jednocześnie wielka obietnica dla tych, którzy z miłością przyjdą do swojej Matki. Nie ma większego bólu, niż ból matki i chyba nie ma większej radości niż ten ból łagodzić. Zbliża się 7 września, następna pierwsza sobota, w której możesz uczestniczyć – zapraszamy serdecznie do Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Polanicy Zdroju na godz. 20.00. Będzie Msza św. i okazja do spowiedzi aby z czystym sercem przyjąć komunię św. wynagradzającą, a później pójdziemy w Procesji Światła aby odmówić Różaniec Wynagradzający.
W tę sobotę, gdy rozpoczyna się rok szkolny, chcemy szczególnie wynagradzać Maryi za publiczne wpajanie w serca dzieci obojętności, pogardy, a nawet odrazy wobec Niepokalanej Matki – szczególna intencja i szczególna Matka czeka na Twoją obecność i modlitwę.

Sercanie Biali

Nasi partnerzy