Matka czeka również na Ciebie…

  • Napisany przez:

„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia” – oto prośba Matki, którą skierowała do nas 10 grudnia 1925 r. objawiając się siostrze Łucji. Możemy powiedzieć, że prosi o tak niewiele, a obiecuje pomoc w osiągnięciu wieczności.

Zbliża się maj, miesiąc maryjny, za kilka dni I sobota i to piękne zaproszenie Matki… Czy ono nadal jest aktualne? Odpowiada nam na nie sam Benedykt XVI: „Łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona” i dalej – „Trwa cierpienie Kościoła i trwa zagrożenie człowieka, a tym samym nie ustaje szukanie odpowiedzi; dlatego wciąż aktualna pozostaje wskazówka, którą dała nam Maryja. Także w obecnym utrapieniu, gdy siła zła w najprzeróżniejszych formach grozi zdeptaniem wiary. Także teraz koniecznie potrzebujemy tej odpowiedzi, której Matka Boża udzieliła dzieciom”.

Również dziś pozostają aktualne słowa siostry Łucji: „Najświętsza Maryja Panna obiecała odłożyć bicz wojny na później, jeśli to nabożeństwo będzie propagowane i praktykowane. Możemy dostrzec, że odsuwa Ona tę karę stosownie do wysiłków, jakie są podejmowane, by je propagować. Obawiam się jednak, że mogliśmy uczynić więcej niż czynimy i że Bóg, mniej niż zadowolony, może podnieść ramię swego Miłosierdzia i pozwolić, aby świat był niszczony przez to oczyszczenie. A nigdy nie było ono tak straszne, straszne”.

Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca jest wciąż wezwaniem dla Kościoła i każdego z nas; nadal możemy twierdzić, iż moglibyśmy więcej uczynić, by było ono znane i praktykowane.

Dlatego serdecznie zapraszamy 1 maja do Sanktuarium MB Fatimskiej w Polanicy Zdroju na godzinę 20.00. Od tej godziny zaczynamy nasze wynagradzanie Matce za nasze grzechy ale i grzechy inny.

Zapraszają Sercanie Biali 

Sanktuarium MB Fatimskiej

Polanica Zdrój, ul. Graniczna 1

www.sanktuarium-fatimskie.pl

Nasi partnerzy