Matura tuż, tuż…

  • Napisany przez:

Drodzy Maturzyści, przed Wami jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu młodych ludzi. Niedługo przystąpicie do egzaminu maturalnego, którego zdanie umożliwi podjęcie studiów wyższych. Tym samym zakończycie ważny etap w Waszym młodym życiu, jakim jest obowiązkowa nauka w szkole. Zastanawiacie się z pewnością, co będziecie robić w dorosłym życiu i jak realizować swoje marzenia. Zapewniam Was o mojej modlitwie w tym ważnym czasie i z całego serca zapraszam do wspólnego przeżycia wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę.

W tym świętym miejscu, uświęconym obecnością rzesz pielgrzymów, w domu Matki, wraz z Waszymi duszpasterzami, katechetami i nauczycielami będziemy zawierzać Maryi Waszą przyszłość oraz prosić o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości.

Zapraszam wszystkich Maturzystów diecezji świdnickiej na pielgrzymkę, która odbędzie się w piątek 15 marca br. Najważniejszym jej elementem będzie Eucharystia o godz. 11.00, podczas której w kaplicy Cudownego Obrazu podziękujemy Panu Bogu za lata nauki szkolnej i będziemy prosić o potrzebne dla Was łaski na czas dalszych życiowych decyzji. W programie przewidziana jest także konferencja oraz wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej na słynnych Jasnogórskich Wałach. Postarajcie się w pełni uczestniczyć we Mszy św. poprzez przyjęcie Jezusa w Komunii św. Bardzo Was proszę o wcześniejsze pojednanie się z Bogiem i bliźnimi w sakramencie pokuty. Uczyńcie to w miarę możliwości w Waszych parafiach, bądź w sanktuarium jasnogórskim.

Na zaproszenie Boga Maryja odpowiedziała Aniołowi: „niech mi się stanie”. Jak mówił do młodych w Panamie papież Franciszek, „Ona nie tylko wierzyła w Boga i obietnice jako coś możliwego, ale wierzyła Bogu i odważyła się powiedzieć „tak”, aby uczestniczyć w tym teraz Pana. Poczuła, że ma misję, rozmiłowała się i to zadecydowało o wszystkim”. Życzę, byście u stóp Maryi Jasnogórskiej na nowo zawierzyli siebie i swoje dalsze życie Jezusowi i byście uwierzyli, że wraz z Jej Synem możecie spełniać marzenia, które są zgodne z Bożą wolą, a także służą dobru każdej i każdego z Was oraz tych, których spotkacie w swoim życiu.

Na czas naszego wspólnego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię.

Nasi partnerzy